Trwa ładowanie...

"Wiedźmin": zakończono prace nad scenariuszem. Serial będzie miał osiem odcinków.

Scenarzystka serialu „Wiedźmin”, przeznaczonego na platformę Netflix, ogłosiła zakończenie prac nad scenariuszem. Nadchodząca produkcja będzie zawierać osiem odcinków.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Wiedźmin" - zakończono prace nad scenariuszem serialu.
"Wiedźmin" - zakończono prace nad scenariuszem serialu.Źródło: Materiały prasowe
d1gq3xn

Lauren S.Hissrich, która pełnił funkcję showrunnerki serialu „Wiedźmin” na Netfliksa, oznajmiła za pośrednictwem Twittera informacje o zakończeniu prac nad scenariuszem. Jednocześnie potwierdziła, że pierwszy sezon będzie składać się z ośmiu odcinków.

'

d1gq3xn

"Pamiętacie, kiedy napisałam, że odchodzę, żeby zająć się pisaniem finałowego odcinka? Tęskniłam za wami!" – ogłosiła showrunnerka na Twitterze.

Wiedźmin – informacje na ten temat serialu

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” zawierać będzie osiem odcinków. Na serwisie Netlix pojawi się prawdopodobnie w 2019 roku.

Prace nad serialem rozpoczęły się w zeszłym roku. Osoby odpowiadający za produkcją są m.in. Jarosław Sawko i Tomasz Bagiński z Platige Image. Scenariusz ekranizacji ma być zgodny z powieściami Andrzeja Sapkowskiego, a nie być tylko nimi delikatnie inspirowany jak to było w przypadku gier komputerowych. Sam autor ma pełnić funkcje konsultanta kreatywnego przy produkcji serialu.

d1gq3xn

Jak zostało wcześniej ogłoszone – odtwórca głównego bohatera Geratla ma być Henry Cavill. Większości widzom znany głównie z roli Supermana. Reszta obsady pozostaje jeszcze nieznana.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1gq3xn

Podziel się opinią

Share
d1gq3xn
d1gq3xn