Trwa ładowanie...
ycipk-1gt12e

"Wiedźmin": wiadomo, ile zarobił Henry Cavill

Henry Cavill, odtwórca głównej roli w serialu "Wiedźmin" Netfliksa, zarobił na produkcji kilka milionów dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henry Cavill jako Geralt z Rivii
Henry Cavill jako Geralt z Rivii (Netflix)
ycipk-1gt12e

Henry Cavill, który znany był wcześniej z roli Supermena w filmowym uniwersum DC, dla polskich widzów przede wszystkim będzie kojarzył się z "Wiedźminem" Netfliksa, w którym wciela się w główną rolę. Choć ten wybór obsadowy wzbudzał spore kontrowersje (bo aktor zbyt przystojny, brzydko mu w białej peruce itp.), ostatecznie większość widzów go pokochała.

Cavill bez wątpienia dał z siebie wszystko. Pomruki i przekleństwa Geralta w jego wykonaniu stały się już tematem memów, na dobre zapadając w pamięć. Ale nie tylko to – aktor długo przygotowywał się do roli i nie zgodził się na to, by zastępowano go dublerami w scenach walk. W wywiadach często podkreślał, że to jego wymarzona rola - jest fanem wiedźmińskiego cyklu.

Okazuje się, że za swoją rolę zarobił dość sporo. Jak podaje "Variety", Cavill miał otrzymać 400 tys. dolarów za każdy odcinek pierwszego sezonu. Oznacza to, że w sumie zarobił 3,2 mln dolarów.

ycipk-1gt12e

Porównując tę kwotę do zarobków innych gwiazd, wydaje się, że nie jest zbyt wygórowana. Jennifer Aniston dostała 1,1 mln za pojedynczy odcinek serialu "The Morning Show".

Henry Cavill o tym, dlaczego chciał zagrać Wiedźmina

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1gt12e

ycipk-1gt12e
ycipk-1gt12e