Trwa ładowanie...

”Wiedźmin” w Polsce. Serial Netflixa kręcony jest w naszym kraju

”Wiedźmin” jest kultowym już dziełem literackim Sapkowskiego, które osiągnęło jeszcze większy sukces w formie gry komputerowej. Tym razem polskie fantasy na warsztat wziął Netflix, który planuje wypuścić adaptację serialową. Jak się okazało, zdjęcia do serialu odbywają się również w Polsce.
Share
”Wiedźmin” w Polsce. Serial Netflixa kręcony jest w naszym kraju
”Wiedźmin” w Polsce. Serial Netflixa kręcony jest w naszym krajuŹródło: Materiały prasowe
dgil9ze

”Wiedźmin” w Polsce – zdjęcia do serialu

”Wiedźmin”, serialowa produkcja Netflixa, kręcony był na terenie Węgier oraz hiszpańskiej wyspy La Palma, ale jak się okazało, ekipa filmowa zawitała także do Polski. Według nieoficjalnych doniesień zdjęcia mogą być kręcone w Zamku Ogrodzieniec , który znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wielu fanów podejrzewa, że miejsce może pełnić funkcję Kaer Morhen – twierdzy, w której Wiedźmin Geralt się szkolił i wychowywał.

”Wiedźmin” – premiera serialu Netflixa

Pierwszy sezon serialowego ”Wiedźmina” będzie zawierać 8 odcinków. Zgodnie z przewidywaniami serial ma zadebiutować w 2019 roku. Pracę na planie rozpoczęły się już zimą 2018 roku.

dgil9ze

W roli główne, wiedźmina Geralta, wcieli się Henry Cavill. W obsadzie aktorskiej zobaczymy także Anyę Chalotrę (Yennefer), Freyę Allen (Ciri), Jodhi May (Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (Eist), Adam Levy (Myszowór), MyAnna Buring (Tissaia), Mimi Ndiweni (Fringilla), Therica Wilson-Read (Sabrina), Maciej Musiał (Sir Lazlo) oraz Millie Brady (Renfri).

dgil9ze

Podziel się opinią

Share
dgil9ze
dgil9ze