Trwa ładowanie...
12-11-2014 11:49

Wieczór z muzyką Pink Floyd w Olsztynie

Wieczór z muzyką Pink Floyd w OlsztynieŹródło: mat. prasowe
d1pk1oa
d1pk1oa

Zobaczyliśmy spektakl zaplanowany w najmniejszych szczegółach, jak przystało na koncert z muzyką Pink Floyd. Pochodzący z Dolnego Śląska zespół Spare Bricks zadbał, by jego występ był niezapomnianym widowiskiem. Do doskonałej muzyki w świetnym wykonaniu dołożył prezentacje multimedialne oraz scenografię opartą na przesłaniającym przez pierwsze dwa utwory całą scenę najprawdziwszym murze.

Po dziesięciu minutach mur został przewrócony, co było również nawiązaniem do 25. rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego, a oczom widzów ukazał się cały zespół, który tworzą: Agnieszka Szpargała (śpiew, saksofon), Jacek Aumüller (śpiew, bas), Paweł Wrocławski (gitary), Tomasz Gadzina (klawisze) oraz Michał Słupski (perkusja). Gościnnie wystąpił też chórek w składzie Anita Łosińska, Aleksandra Lach i Aleksandra Cudakiewicz. W „Another Brick in The Wall Part II” pojawił się zespół wokalny Schola Vocale, na co dzień działający w Art Music Center w Mrągowie pod kierunkiem Cezarego Nowakowskiego. Całość świetnie uzupełniały układy taneczne w wykonaniu Pracowni Tańca Pryzmat z Olsztyna.

Specjalną niespodzianką było wykonanie po polsku utworu „Hey You”, z tłumaczeniem Roberta Zienkiewicza, dziennikarza „Gazety Olsztyńskiej”. To i inne tłumaczenia znalazły się w folderze, który otrzymał każdy widz koncertu.

Poniedziałkowy wieczór był niezapomniany z jeszcze innego powodu. Właśnie tego dnia ukazał się album „The Endless River”, pierwsza od 20 lat studyjna płyta Pink Floyd. W przygotowaniach koncertu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Kierujący organizacją widowiska Dariusz Naworski z radia Zet Gold podziękował artystom oraz ekipie technicznej i zaprosił wszystkich do pamiątkowego zdjęcia. Zapowiedział też, że być może już wkrótce Spare Bricks ponownie zawita do naszego województwa.

d1pk1oa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pk1oa