RozrywkaWięcej Siesta Festival na Siesta Festival 2015!

Więcej Siesta Festival na Siesta Festival 2015!

Więcej Siesta Festival na Siesta Festival 2015!
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

03.03.2015 10:09, aktual.: 03.03.2015 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Helder Moutinho pochodzi z bodajże najsławniejszej rodziny fadistów. Gwiazdami fado są jego starsi bracia: Camane i Pedro. Ten drugi był gwiazdą pierwszej edycji Siesta Festival w Gdańsku. A teraz po raz pierwszy w historii Polskę odwiedzi ich trzeci brat, Helder. Nie dość, że śpiewa równie pięknie jak jego bracia, to Helder jest jednym z niewielu wykonawców fado, którzy są również autorami. Jego utwory wykonuje nie tylko on sam, ale choćby tak znane postaci jak np. Misia.
Początkowo zaplanowane dwa wieczory fado (24 i 25 kwietnia, Sala Zielona, Filharmonia Bałtycka) sprzedały się na pniu - już po trzech dniach nie było na nie biletów w bileterniach.

Co takiego jest w tej muzyce?

Wieczory Fado to stały punkt Siesta Festival. To intymne, niemal teatralne próby odtworzenia w Gdańsku atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów największych fadistów. Artyści grają i śpiewają między kolejnymi daniami, między stolikami, wchodzą w interakcje z publicznością, która jest na wyciągnięcie ręki, z każdej strony, jak to w prawdziwej tawernie. Wieczory Fado to niemal iluzjonistyczne przeniesienie entuzjastów kultury luzofońskiej do najwspanialszych miejsc w Lizbonie. Publiczność całej Polski wręcz walczy o możliwość uczestniczenia w tych wydarzeniach, niektórzy bywają na nich rok rocznie i codziennie na kolejnych wieczorach.

Po dość trudnych negocjacjach artysta zgodził się przyjechać do Gdańska dzień wcześniej i dzięki temu w czwartek 23 kwietnia o 21:00 Siesta Festival 2015 rozpocznie się dodatkowym koncertem Heldera Moutinho, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Bilety trafiły do sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także