Trwa ładowanie...
d31bbih

Widzowie wskazali, która stacja jest najbardziej zaangażowana politycznie. TVP nie spodoba się ten wynik

Sympatie polityczne są często widoczne w stacjach telewizyjnych, ale czy ma to wpływ na wiarygodność programów informacyjnych? Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na portalu Ariadna, widzowie potrafią to jasno wskazać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widzowie zauważają coraz więcej polityki w telewizji
Widzowie zauważają coraz więcej polityki w telewizji (WP.PL)
d31bbih

Respondenci nie mają wątpliwości, która ze stacji jest najbardziej zaangażowana politycznie. Zdecydowana większość uznała, że telewizja publiczna wyraźnie opowiada się po jednej z politycznych stron, czyli PiS, dyskredytując opozycję (choć w telewizji publicznej powinno być miejsce dla wszystkich opcji politycznych). Stację wskazało aż 55 proc.ankietowanych. Zdecydowanie mniej, bo 25 proc. odpowiadających uznało, że zaangażowanie polityczne jest domeną TVN-u. W tym przypadku najczęściej stacji wytyka się popracie dla PO i mocną krytykę pod adresem PiS. Najmniej, bo zaledwie 7 proc. głosów otrzymał Polsat, wciąż uznawany przez odbiorców za najbardziej obiektywnego i bezstronnego nadawcę telewizyjnego wśród największych stacji.

   WP.PL
(WP.PL)

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal Ariadna, respondenci jako najbardziej godny zaufania serwis informacyjny, wskazują "Fakty" TVN. Program docenia aż 27 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca na podium dzieli od siebie niewielka różnica. "Wiadomości" TVP wskazało 13 proc. zapytanych, a "Wydarzenia" Polsatu zaledwie 1 proc. mniej. Interesujący jest fakt, że jako najbardziej godne zaufania wybrali programy tych stacji, które uznali za zaangażowane politycznie.

   WP.PL
(WP.PL)

Co ciekawe, pytanie zadane bardziej ogólnie, na zasadzie czy wszystkie programy są wiarygodne, czy może żaden z nich nie jest sprawiło, że głosy rozłożyły się bardziej równomiernie. 14 proc. ankietowanych ma podobne zdanie o wszystkich programach informacyjnych i stwierdziło, że w zasadzie wszystkie są wiarygodne. Ograniczone zaufanie do powyższych programów ma z kolei nieco więcej respondentów, bo 18 proc. Z kolei 16 proc. nie podało konkretnej odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d31bbih

Podziel się opinią

Share
d31bbih
d31bbih