Trwa ładowanie...

"Wiadomości" znów koloryzują rzeczywistość? Tym razem w materiale o decyzji Andrzeja Dudy

Internauci wytykają dziennikarzom "Wiadomości", że po raz kolejny zabrakło obiektywizmu w ich materiałach o ostatniej decyzji prezydenta na temat reform sądownictwa.

"Wiadomości" znów koloryzują rzeczywistość? Tym razem w materiale o decyzji Andrzeja DudyŹródło: Youtube.com
d1p3vm5
d1p3vm5

Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących sądownictwo. W długim wstępie poprzedzającym informację o tej decyzji tłumaczył, że PiS nie obiecywał nadzoru ministra sprawiedliwości nad Sądem Najwyższym i KRS.

- Wiem, że ta decyzja będzie krytykowana, być może przez obie strony sceny politycznej, ale podejmuję ją z wielką odpowiedzialnością za polskie państwo. Nie chcę, żeby ta sytuacja się pogłębiała, bo to pogłębia podział w społeczeństwie, a Polska jest jedna - zapowiedział Duda.

Choć decyzja prezydenta wzbudziła w Polakach ogromne emocje, nie mniejsze wywołało... ostatnie wydanie "Wiadomości". Ci, którzy z zapartym tchem śledzą to, co dzieje się na polskiej scenie politycznej, uważnie przyglądają się również relacjom Telewizji Polskiej. Jak się okazało, TVP po raz kolejny dostarczyła im tematów do zagorzałych dyskusji.

Wystarczyło, że w materiale "Wiadomości" o decyzji prezydenta pojawiło się kilka charakterystycznych sformułowań i zwrotów. Widzowie dowiedzieli się m.in., że nazywanie prezydenta "Adrianem" jest wybitnie obraźliwe, a głowa państwa podpisała jedną ustawę, a nie zawetowała dwie pozostałe. Poirytowani internauci wytykają TVP, że choć sens wypowiedzi pozostał ten sam, to dobór słów zrobił wielką różnicę.

d1p3vm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p3vm5