Trwa ładowanie...
d1utgtq

"Wiadomości" w TVP udały, że film Sekielskich "Zabawa w chowanego" nie istnieje

"Wiadomości" TVP nie poinformowały widzów o premierze "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich. W przeciwieństwie do konkurencji nie zdecydowały się na poświęcenie czasu antenowego ich dokumentowi o tuszowaniu przestępstw pedofilskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W TVP nie powiedziano o premierze filmu Sekielskich "Zabawa w chowanego"
W TVP nie powiedziano o premierze filmu Sekielskich "Zabawa w chowanego" (ONS)
d1utgtq

Premierę miał dziś drugi dokument braci, Tomasza i Marka Sekielskich, "Zabawa w chowanego". Film mówi o pedofilii w kościele. Ich pierwsze dzieło, "Tylko nie mów nikomu", zostało nagrodzone m.in. Orłem 2020 za najlepszy film dokumentalny, a także doczekało się wyróżnienia w plebiscycie Telekamery i DetonaTOR.

Tomasz Sekielski odnosi się do zarzutu atakowania Kościoła

O "Zabawie w chowanego" huczą dzisiaj wszystkie media z wyjątkiem TVP. Nikt nie ma wątpliwości, że najnowszy dokument Sekielskich ma szansę powtórzyć sukces ich pierwszego filmu.

d1utgtq

Zaledwie po 10 h od premiery na YouTubie "Zabawę w chowanego" obejrzało już 1,2 mln osób. Jednak to nie było wystarczającym powodem, by w TVP poświęcono uwagę temu dokumentowi.

Warto dodać, że film, który ujawnił problem tuszowania przypadków molestowania seksualnego dzieci przez księdza, obejrzał m.in. abp Wojciech Polak.

Duchowny zwrócił się nawet do stolicy Apostolskiej o wszczęcie postępowania dotyczącego "zaniechania wymaganego prawem działania" wobec biskupa Edwarda Janiaka. Po oświadczeniu prymasa Polski pojawiło się kolejne, autorstwa Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

d1utgtq

Podziel się opinią

Share

d1utgtq

d1utgtq