Trwa ładowanie...

"Wiadomości": TVP zwalnia winnych za wpadkę z flagą ZSRR

"Wiadomości": TVP zwalnia winnych za wpadkę z flagą ZSRRŹródło: AKPA
d27zcjz
d27zcjz

TVP zwolniła osoby odpowiedzialne za przygotowanie feralnej grafiki z flagami Polski i ZSRR, która pojawiała się w "Wiadomościach" podczas emisji materiału o meczu Polska - Rosja.

Informację o zwolnieniach podał serwis Press.pl. Według portalu TVP wypowiedziała umowy z odpowiedzialnymi za błąd pracownikami Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych, które przygotowują grafiki dla redakcji "Wiadomości". Z kolei wydawcy, którzy dopuścili do emisji błędny materiał nie dostaną honorarium.

Nie jest to jednak jedyna konsekwencja wyciągnięta z żenującej wpadki telewizji publicznej. Żeby zapobiec podobnym kompromitacjom w przyszłości, TVP wprowadziła system kontroli materiałów infograficznych.

d27zcjz

Przypomnijmy, że opisana wpadka pojawiała się w popołudniowym wydaniu "Wiadomości" wyemitowanym 13 czerwca bieżącego roku. Wtedy grafika polskiej i radzieckiej flagi ilustrowała materiał dotyczący zbliżającego się meczu pomiędzy piłkarską reprezentacją Polski i Rosji.

Nie był to też jedyny błąd grafików z APAI. Podobna pomyłka powtórzyła się 20 czerwca, gdy zamiast flagi Wielkiej Brytanii graficy umieścili flagę Włoch.

(fot. youtube)
Źródło: (fot. youtube)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d27zcjz

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d27zcjz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27zcjz