Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP lakonicznie o filmie Sekielskich. Nie podali nawet tytułu

Premiera "Zabawy w chowanego", głośnego dokumentu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele, w wielu mediach była weekendowym tematem numer jeden. Ale nie w TVP. W głównym wydaniu "Wiadomości" pojawiła się zaledwie wzmianka o wstrząsającej produkcji, bez podania jej tytułu, czy nazwisk twórców.

"Wiadomości" TVP filmowi "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich poświęciły zaledwie 41 sekund"Wiadomości" TVP filmowi "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich poświęciły zaledwie 41 sekundŹródło: TVP, fot: TVP
d2b9mvh
d2b9mvh

Kolejna filmowa odsłona problemu pedofilii w polskim Kościele, autorstwa Tomasza i Marka Sekielskich, budziła w mediach gorące dyskusje jeszcze na długo przed oficjalną premierą. Telewizja Polska potraktowała jednak ten ważki temat w wyjątkowo lekceważący sposób. W trwającym niemal 35 minut głównym wydaniu "Wiadomości" z 17 maja "Zabawie w chowanego" poświęcono zaledwie 41 sekund.

Redakcja TVP ograniczyła się w zasadzie do przedstawienia stanowiska Prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka, które prezentujemy poniżej.

"Historie z filmu nie są prawdą o zdecydowanej większości księży. Nie możemy pozwolić na to, by skandaliczne przypadki przekreśliły dobro, które jest w Kościele. W zdecydowanej większości księża i siostry zakonne to ludzie z powołania, sumiennie wypełniający swoje obowiązki. Ścigamy sprawców również po to, by stanąć po stronie dobrych księży i wraz z nimi pomagać wszystkim wiernym w odkrywaniu bożej miłości na temat problemu pedofilii w polskim Kościele".

"Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

Co jeszcze bardziej zdumiewające, widzowie Telewizji Polskiej nie dowiedzieli się z głównego wydania "Wiadomości" o jaki konkretnie film chodzi i kto jest jego autorem. Nie wspomniano o tym ani w zapowiedzi, ani w materiale. Dodajmy, że głównym tematem tego wydania programu była przypadająca na 18 maja setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

d2b9mvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b9mvh