Publicystyka"Wiadomości" przypomniały fragment wywiadu z Lechem Wałęsą. Zabrakło nazwiska prowadzącej, Moniki Olejnik

"Wiadomości" przypomniały fragment wywiadu z Lechem Wałęsą. Zabrakło nazwiska prowadzącej, Moniki Olejnik

"Wiadomości" przypomniały fragment wywiadu z Lechem Wałęsą. Zabrakło nazwiska prowadzącej, Moniki Olejnik
Źródło zdjęć: © kadr z programu
Urszula Korąkiewicz

01.07.2018 21:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim wydaniu „Wiadomości” wyemitowano materiał o Lechu Wałęsie, w którym nie zabrakło fragmentu mocnego wywiadu z Radia Zet sprzed paru lat. Widzowie wyłapali istotne pominięcie.

Jak można było usłyszeć w materiale "Wiadomości", były prezydent mówił o przywróceniu porządku w Polsce, a nawet miał namawiać do obalenia rządu. Jeden z cytatów pochodził z wywiadu dla Radia Zet w 2012 r. Chodziło w nim o komentarz do sytuacji, kiedy po przegłosowaniu ustawy emerytalnej i podniesieniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat, związkowcy z "Solidarności" przykuli się łańcuchami do wejść Sejmu i nie wypuszczali posłów, a kilku poturbowali.

We fragmencie wywiadu padają słowa Lecha Wałęsy – Ja gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie spałować.
– Pałowałby pan działaczy Solidarności? – dopytywała prowadząca, Monika Olejnik.
– Tak, z przewodniczącym na czele – dodał były prezydent.

W oryginalnej rozmowie zaznaczył, że związkowcy mają prawo do demonstracji, ale nie do opluwania i bijatyk, "aresztowania premiera", blokowania parlamentu czy wyzywania od judaszy. W materiale znalazła się tylko najbardziej wymowna wypowiedź. Jednak nie to przykuło uwagę widzów, a sposób, w jaki ten fragment zaprezentowano.

Zostało podane źródło wywiadu (rozmowa odbywała się na antenie Radia Zet), ale nie podano już, że wywiad prowadziła Monika Olejnik. Rozmówczynię zobrazowano jedynie szarą sylwetką i podpisano "dziennikarka". Choć wycinek wywiadu trwał zaledwie kilka sekund, nie uszło to uwadze spostrzegawczych widzów. Całość materiału możecie obejrzeć poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (403)
Zobacz także