Trwa ładowanie...

"Wiadomości" przegrały z konkurencją. Coraz większa przewaga "Faktów"

Share
"Wiadomości" przegrały z konkurencją. Coraz większa przewaga "Faktów"
Źródło: mat. prasowe
d45w34e

W styczniu br. Polacy chętniej wybierali programy informacyjne nadawane w TVN24 oraz TVN24 Biznes i Świat. Tym samym pierwszy raz od bardzo długiego czasu średnia widownia "Faktów" w tych dwóch stacjach była wyższa od średniej widowni "Wiadomości". Do tej pory program Jedynki miał niewiele większą oglądalność niż serwis stacji TVN, bo zaledwie 30 tys. widzów, lecz była to różnica, która od wielu miesięcy się nie zmieniała.

Jak informuje serwis wirtualnemedia.p,l program informacyjny TVP1 cały czas boryka się z malejącą liczbą osób, które chcą go oglądać. Wyniki nie napawają optymizmem. W lutym 2016 roku "Wiadomości oglądało 3,44 mln osób, czyli o 101 tys. mniej niż "Fakty" w TVN (których średnia widownia wyniosła 3,54 mln widzów). Dziennik Telewizji Polskiej odnotował - rok do roku - największy spadek widowni wśród wszystkich nadawanych programów informacyjnych. W porównaniu z lutym ub.r. stracił 470 tys. widzów.

Tak zaskakująco niski wynik najprawdopodobniej jest efektem zmian, które w ostatnim czasie zaszły m.in. w zespole redakcyjnym "Wiadomości". Przypomnijmy, że w połowie stycznia br., gdy nową szefową serwisu TVP1 została Marzena Paczuska, wymieniono również większość gospodarzy i dziennikarzy informacyjnego programu. Wpływ na spadek oglądalności z pewnością ma również nowa koncepcja programowa, którą wprowadził prezes Jacek Kurski. Telewizja Polska na razie nie komentuje sprawy.

d45w34e

Zobacz także: #dziejesienazywo: Mateusz Matyszkowicz o kobietach w TVP Kultura

d45w34e

Podziel się opinią

Share
d45w34e
d45w34e