Trwa ładowanie...

Szydzą z "Wiadomości TVP". Parodia zjednała sobie internautów

Popularny program "Weekend Update", kiedyś pokazywany na platformie Showmax, teraz jest obecny na YouTubie w nowej, "domowej" oprawie. To pastisz wieczornych wiadomości, ostro szydzący z naszych polityków.

Share
Szydzą z "Wiadomości TVP". Parodia zjednała sobie internautów
Źródło: YouTube
d45oc8k

Laura Breszka i Kamil Pruban znani są widzom programu satyrycznego SNL Polska, który emitowany był na platformie Showmax. Mieli tam swój segment zatytułowany "Weekend Update". Breszka i Pruban wcielali się w prezenterów wieczornych wiadomości, szydząc z polityków każdej opcji. Kiedy Showmax przestał nadawać w Polsce, zniknął też ten program. Teraz wrócił. Pierwszy odcinek programu zatytułowanego "Sama prawda" można zobaczyć na YouTubie i Instagramie. Uwaga, w filmiku padają niecenzuralne słowa.

Breszka i Pruban znów są prezenterami wiadomości. Żartują – mocno – z prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z jego wizyty na Powązkach, z Kai Godek, z prezydenta Dudy.

d45oc8k

Mało jest żartów z opozycji. "Żarty z czego?"– pyta Kamil Pruban, sugerując, że opozycji w Polsce po prostu nie ma, taka jest teraz słaba i nieskuteczna.

W związku z tym, że jest kwarantanna, pierwszy odcinek został nagrany w domu Laury Breszki. Potrzebny był dobry telefon, laptop, tablet i rejestrator dźwięku.

Laura Breszka opowiada WP: - To był spontan! Nagraliśmy ten odcinek chałupniczą metodą. Przykleiliśmy plastelinę do telefonu, żeby się trzymał. To nasz wkład w kwarantannę. Zrobiliśmy to całkiem za darmo. Nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektu, bo stać nas na więcej. Drugi odcinek będzie lepszy.

Publiczność, która wcześniej zapraszana była do studia, tym razem była obecna poprzez aplikację Zoom na tablecie – ich śmiech słychać w tle.

d45oc8k

Czy nagranie powstało z nudów?

Breszka: - Nie! Ja nagrałam w czasie kwarantanny pięć audiobooków. Miałam co robić, ale poczułam, że muszę się wypowiedzieć.

Kamil Pruban: - Bardzo lubimy to robić i mamy sentyment do tego programu, stąd pomysł, żeby znów zacząć go nagrywać. Poza tym mamy swoich fanów, którzy też na to czekali. W tych dziwnych czasach potrzeba nam humoru i dystansu jak nigdy. Ludzie tego potrzebują i my tego potrzebujemy.

East News/ Laura Breszka
Źródło: East News/ Laura Breszka

Dużo częściej celem ataków są w programie obecne władze niż opozycja. Dlaczego?

d45oc8k

Pruban: - To nie jest tak, że my jesteśmy w kontrze tylko do jednej opcji politycznej. To wynika z proporcji: po prostu rządu i prezesa PiS jest teraz więcej w mediach.

Laura Breszka: - My się nie opowiadamy za żadną ze stron. Akurat podsumowaliśmy ten tydzień, gdy Kaczyński wjechał na cmentarz, gdy były one zamknięte. U nas dostaje się wszystkim. Naszym ulubieńcem jest Ryszard Petru.

SNL Polska
Źródło: SNL Polska

Być może program trafi do jednej z polskich telewizji.

– Trwają rozmowy – mówi Pruban. – Dystrybucja być może będzie telewizyjna i internetowa. Docelowo możemy produkować jeden odcinek na tydzień.

Breszka: - Czekamy, jaki będzie odzew. Tak naprawdę to nasza społeczna, szybka akcja, żeby zdystansować Polaków do ciężkiej rzeczywistości. Toczą się rozmowy, żeby zrobić to bardziej profesjonalnie. Zobaczymy.

d45oc8k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45oc8k
d45oc8k