Trwa ładowanie...
01-02-2017 07:57

"Wiadomości" odpowiedzą za rażący błąd? Kolejna skarga do KRRiT na TVP

Nie milkną echa ostatniej wpadki „Wiadomości”. Partia Razem po emisji materiału o zamachu w meczecie w Kanadzie zarzuca TVP kłamstwo i składa skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Wiadomości" odpowiedzą za rażący błąd? Kolejna skarga do KRRiT na TVPŹródło: kadr z programu
d3x18fk
d3x18fk

W poniedziałkowym wydaniu podano informację o zamachu w meczecie w kanadyjskim Quebecu. Początkowo policja zatrzymała dwóch podejrzanych - Kanadyjczyka i imigranta pochodzenia marokańskiego. Późnym popołudniem jednak pojawiła się informacja, że Marokańczyk nie jest już podejrzany. Jedynym podejrzanym był 27-letni student Alexandre Bissonnette, który kilkanaście minut po ataku sam zadzwonił na numer alarmowy i przyznał się do winy. I choć już wieczorem większość mediów poinformowała, że sprawcą był Kanadyjczyk, „Wiadomości” pozostały przy wersji, że strzelał muzułmanin.

Wśród widzów i w środowisku dziennikarskim zawrzało. Chociaż na redakcję i Krzysztofa Ziemca spadła ogromna krytyka, on sam do sprawy odniósł się niefrasobliwie. - Niech ten wpis będzie odp. dla wszystkich którzy uwielbiają pouczać innych, a nie mają pojęcia o pracy w newsroomie. Więcej dystansu – pisał na Twitterze.

Jednak o tak rażącej wpadce trudno zapomnieć. Partia Razem nie tylko nie ma zamiaru incydentu, ale pociągnąć stację do odpowiedzialności. Zapowiedziała, że składa skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Po raz kolejny „Wiadomości” TVP dopuściły się kłamstwa. „Wiadomości” TVP ewidentnie złamały ustawę o radiofonii i telewizji, która nakłada na telewizję publiczną „obowiązek przygotowania informacji z poszanowaniem zasad bezstronności, wyważenia i niezależności”. Składamy w związku z tym skargę do KRRiT! – napisała partia Razem na swoim profilu na Facebooku.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Zobacz także: Maciej Orłoś opowiada o wspieraniu potrzebujących oraz trudach odejścia z TVP

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3x18fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x18fk