Publicystyka"Wiadomości": Kraśko już rządzi w programie. Jaki jest?

"Wiadomości": Kraśko już rządzi w programie. Jaki jest?

"Wiadomości": Kraśko już rządzi w programie. Jaki jest?
Źródło zdjęć: © Kapif

02.02.2012 11:12, aktual.: 25.11.2013 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

[

]( http://www.fakt.pl )
Piotr Kraśko właśnie objął stanowisko kierownika redakcji ”Wiadomości”. I choć nikt się tego chyba nie spodziewał, to taka decyzja szefów TVP 1 nikogo nie powinna dziwić.

Piotr Kraśko od lat jest dziennikarzem i prezenterem tego najpopularniejszego serwisu informacyjnego w Polsce i cieszy się ogromną sympatią i zaufaniem widzów oraz szacunkiem wśród redakcyjnych kolegów. Od nas Piotr Kraśko przyjął gratulacje i wyznał, że jest tak zaskoczony obrotem spraw, że potrzebuje paru dni, żeby ochłonąć i na spokojnie porozmawiać o nominacji.

Dziennikarz jest tytanem pracy i prawdziwym profesjonalistą – był korespondentem TVP w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Prowadził debaty w kampanii prezydenckiej 1995 r. i był współprowadzącym programu „Wieczory Wyborcze” w Jedynce. Relacjonował także wiele ważnych, a czasem dramatycznych wydarzeń – m.in. wizytę prezydenta USA Georga Busha w Polsce w 2001, wybory prezydenckie w USA, Pomarańczową Rewolucję w Kijowie, tsunami w Tajlandii w 2004, konklawe w Watykanie, zamachy terrorystyczne w Londynie, pielgrzymkę papieża Benedykta XVI do Polski w 2006, czy tsunami w Japonii w 2011. Narażał swoje życie jako korespondent wojenny w Libanie.

Kraśko jest nie tylko świetnym dziennikarzem, ale też niestrudzonym globtroterem i autorem wielu podróżniczych książek.

Obraz
© (fot. Kapif)

Prywatnie Piotr Kraśko jest mężem Karoliny Ferenstein i tatą dwóch synów: Konstantego i Aleksandra.

Dziennikarz zawsze podkreśla, że to właśnie rodzina i dom na ukochanych Mazurach są dla niego najważniejsze. – Bycie ojcem jest fantastyczne. W jakimś sensie trudno mi teraz sobie wyobrazić bycie do końca spełnionym, nie będąc też ojcem – powiedział jakiś czas temu. I dodał, że synowie bez przerwy go czymś nowym zaskakują. – Mój starszy syn oświadczył, że chciałby być już dorosły. Ja mu na to, że to wcale nie jest takie fajne i że często zazdroszczę mu, że ma tylko cztery lata. Podumał chwilę, po czym oświadczył: „Nie tata, bycie dzieckiem nie jest fajne, bo nie można samemu jeździć na motorze” – opowiadał w jednym z wywiadów.

Piotr Kraśko mówi, że jest rasowym mężczyzną i lubi zew przygody, dlatego nie mógłby za długo usiedzieć w jednym miejscu. Ale jednocześnie przyznaje, że odkąd ma dzieci jego podejście do życia diametralnie się zmieniło.

– Prawdziwy mężczyzna to ten, który daje dzieciom i rodzinie poczucie bezpieczeństwa. To wcale nie jest ten, który skoczy na bungee, lecz ten, kto wychowa dzieci tak, że będą nadal jego przyjaciółmi i po prostu będą szczęśliwymi ludźmi. Bycie dobrym ojcem jest nieskończenie trudniejsze od bycia dobrym w jeździe na motorze – powiedział szczerze.

Obraz
© (fot. Kapif)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także