Weronika Książkiewicz pokazała mamę i siostrę. Już wiadomo, po kim odziedziczyła urodę

Weronika Książkiewicz jest tancerką baletową
Weronika Książkiewicz jest tancerką baletową
Źródło zdjęć: © KAPiF | Picasa

15.04.2023 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Weronika Książkiewicz jest nie tylko aktorką, ale i tancerką. Choć nigdy się tym nie chwaliła, jest córką choreografki i tancerki baletowej Beaty Książkiewicz. Gwiazda przez lata trenowała przy drążku pod czujnym i wymagającym okiem swojej mamy.

Weronika Książkiewicz niezwykle rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym. Zamiast kolejnych sesji i rzewnych wywiadów w kolorowych tygodnikach, woli skupić się na pracy. Tylko w zeszłym roku wystąpiła m.in. w filmach "Miłość jest blisko", "Szczęścia chodzą parami" i "Furioza" oraz serialu "Herkules".

Ostatnio jednak zrobiła wyjątek i zgodziła się zdradzić co nieco ze swojego życia. Razem z mamą, siostrą i babcią pojawiły się w materiale "Dzień Dobry TVN", w którym opowiedziały o miłości do tańca klasycznego. Mało kto bowiem wiedział, że aktorka pochodzi z wielopokoleniowej rodziny baletowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pani Beata Książkiewicz, mama Weroniki, prowadzi szkołę baletową, a przed laty była nauczycielką swoich córek. - Jest takie powiedzenie: "obyś własnych dzieci nigdy nie uczył", bo trudno być obiektywnym. (...) Często potem były w stosunku do mnie w domu pretensje, że "a dzisiaj w ogóle na mnie nie zwracałaś uwagi" albo "za dużo zwracałaś dzisiaj na mnie uwagę" - wspominała ze śmiechem.

- Mama była moją wychowawczynią, więc byłam nauczona, że w szkole nie mogę mówić "mamo", tylko zwracałam się "pani profesor". Pamiętam, że jak zawsze pukałam do pokoju nauczycielskiego, drzwi się otwierały i zaczynałam mówić: "dzień dobry, czy można panią...?", słyszałam: "tak, tak, już wołamy mamę". (...) Balet bardzo dużo daje i zewnętrznie, i kształtuje charakter. Ja jestem jak żołnierz - podsumowała aktorka.

Zobaczcie poniżej, jak wyglądają mama, siostra i babcia gwiazdy. Do kogo Książkiewicz jest najbardziej podobna?

Mama Weroniki Książkiewicz
Mama Weroniki Książkiewicz© Kadr z programu
Siostra Weroniki Książkiewicz
Siostra Weroniki Książkiewicz© Kadr z programu
Babcia Weroniki Książkiewicz
Babcia Weroniki Książkiewicz© Kadr z programu
Weronika Książkiewicz z mamą, babcią i siostrą
Weronika Książkiewicz z mamą, babcią i siostrą© Kadr z programu
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także