Węgorzewska o wierze. "Doświadczaliśmy hejtu czy szykanowania"
Alicja Węgorzewska udzieliła wywiadu katolickiemu tygodnikowi "Niedziela". Mezzosopranistka, doktor habilitowany Sztuk Muzycznych i jurorka programu TVP opowiedziała o swojej wierze. - Doświadczaliśmy szykan, tak jak dzisiaj - mówi śpiewaczka operowa.
17.11.2023 16:58
Alicja Węgorzewska to znana śpiewaczka operowa, laureatka wielu konkursów (także zagranicznych), która od kilku lat związana jest z TVP. Komentuje Noworoczne Koncerty Wiedeńskie, występuje w "Rytmach Dwójki" i dała się poznać jako jurorka w "The Voice Senior". W lutym skończy 54 lata.
W rozmowie z "Niedzielą" otworzyła się na temat swojej wiary. Okazuje się, że katolicyzm towarzyszy jej od najmłodszych lat i stanowi dla niej istotny element codzienności.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Nie stałam się gorliwie wierząca nagle. Już jako nastolatka jeździłam na oazy do Krościenka, chodziłam na pielgrzymki. Gdy miałam 16 lat, w Szczecinie założyliśmy zespół oazowy - wspomina Węgorzewska.
Ze słów śpiewaczki wynika, że w młodości spotkała się z szykanami ze względu na swoje wyznanie. Co, jak zapewnia, tylko utwierdziło ją w słuszności wyboru takiej drogi.
Zobacz także
- I my też, tak jak jest to dzisiaj, doświadczaliśmy hejtu czy szykanowania z powodu wiary. Mimo wszystko jednak wiedziałam, że świadectwo jest ważne. Tak jest do dzisiaj - zapewnia.
Węgorzewska wspomniała także, że wiara i modlitwa pozwalają jej lepiej znieść trudy i przeciwności losu. Tak było choćby podczas pandemii COVID-19, która wybuchła w 2019 r.
- Strach oddałam na modlitwie. Kiedy nasze intencje dotyczą nas samych, naszych bliskich, sytuacji na świecie i zależy nam bardzo, żeby je oddać na modlitwie, to Matka Boża da nam siły, żeby przejść przez nowennę - zapewnia.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.