Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
walt disney
03-06-2018 18:25

Walt Disney, jakiego nie znacie. "Jest ikoną przedsiębiorczości i kultury"

Jak wyglądało życie i czym jest dziedzictwo jednego z najbardziej wiecznych i wpływowych gawędziarzy na świecie? Wyreżyserowany i wyprodukowany przez Sarę Colt (Henry Ford, RFK), ze scenariuszem Marka Zwonitzera (JFK, Triangle Fire), film zawiera rzadkie archiwalne nagrania wprost ze skarbców Disneya.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Walt Disney, jakiego nie znacie. "Jest ikoną przedsiębiorczości i kultury"Źródło: Materiały prasowe
d4kxkb6
d4kxkb6

Produkcja bogata jest też w sceny z jego największych dzieł oraz wywiady z animatorami, artystami, którzy pracowali nad "Królewną Śnieżką i siedmioma krasnoludkami", i Inżynierami Wyobraźni – osobami, które pomagały w zaprojektowaniu Disneylandu.

W 1966, w roku, w którym zmarł Walt Disney, filmy pochodzące z jego studia widziało 240 milionów widzów, a kolejne 100 milionów oglądało jego cotygodniowy program telewizyjny. Fani kupili 80 milionów produktów marki Disney, a prawie siedem milionów z nich odwiedziło Disneyland. Pięćdziesiąt lat później, jego zasięg wciąż pozostaje ogromny. Niewiele postaci kreatywnych przedtem i potem, zajęło tak ugruntowane i stałe miejsce w amerykańskim życiu i kulturze popularnej.

Filmy Disneya wyrosły z jego własnych doświadczeń życiowych. Opowiadał historie osób walczących o akceptację i przynależność, kwestionując konwencje klasy i autorytetu. W miarę jak Disney zyskiwał na znaczeniu i osiągał stabilność finansową, jego praca w coraz większym stopniu uświęcała amerykański styl życia, dzięki któremu jego nieprawdopodobny sukces okazał się możliwy. Osiągnięcia Disneya pozostają bezdyskusyjne. Wykreował on jedną z najbardziej ukochanych postaci z kreskówek w historii, Myszkę Miki, stworzył pierwszy pełnometrażowy film animowany "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"; był pionierem integracji mediów i marketingu z tysiącami markowych produktów, wynalazł antropomorficzny film przyrodniczy, z jego idei począł się Disneyland - pierwszy na świecie park tematyczny i spełnienie jego życiowego pragnienia stworzenia wewnętrznego świata w świecie.

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

- Dla wielu Amerykanów - dla mnie również - błysk i świst czołówki Disneya w niedzielny wieczór stanowiły czystą magię. To było zaproszenie na specjalne wydarzenie - mówi Beth Hoppe, Chief Programming Officer i General Manager, Dział Ogólnej Ramówki Publiczności w Public Broadcasting Service. - Dla moich dzieci, wprowadzenie ich do świata animowanych filmów Disneya od "Pięknej i Bestii" po "Króla Lwa", przyniosło nam wielką radość i wiele ich nauczyło. Teraz widzowie w każdym wieku mogą dowiedzieć się o życiu i dziedzictwie człowieka stojącego za tą magią i jego nieustannym wpływie na nasze życie i kulturę.

d4kxkb6

- Walt Disney jest ikoną przedsiębiorczości i kultury - mówi producent wykonawczy American Experience, Mark Samels. - Żadna postać nie ukształtowała amerykańskiej kultury w XX wieku bardziej niż on.

Program "Walt Disney. Nowe odcinki" możecie oglądać we wtorki od 21:00 na kanale Discovery Historia.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4kxkb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kxkb6