WP

W "Wiadomościach" krytykują TVN. Poszło o "ACTA 2"

Telewizja Polska podniosła larum, że media należące do zagranicznych koncernów nie podają wszystkich informacji na temat dyrektywy ws. praw autorskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Danuta Holecka
Danuta Holecka (Materiały prasowe)
WP

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl w czwartkowym wydaniu "Wiadomości" pierwsze trzy materiały dotyczyły dyrektywy ws. praw autorskich. Danuta Holecka grzmiała "To kneblowanie internetu".

Pierwszy materiał zatytułowany był "Platforma przeciw wolności i demokracji'.

Danuta Holecka grzmiała: "To kneblowanie internetu’ - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości o dyrektywie zwanej ACTA 2. Dyrektywie, którą poparli wczoraj europosłowie Platformy Obywatelskiej. Ci sami, którzy jeszcze niedawno ostro się jej sprzeciwiali".

WP

W relacji pt. "Cenzorskie nożyce już poszły w ruch” skupiono się na tym, jak polskie media informują o dyrektywie. Pojawiło się sporo zarzutów pod adresem TVN. Mówiono o braku rzetelnego informowania o dyrektywie.

- Oburzenie i protesty, tak wygląda reakcja internautów na przegłosowaną dyrektywę. Emocje udzielają się youtuberom, ale nie wszystkim dziennikarzom. Część koncernów medialnych działających w Polsce, wczoraj temat o ACTA 2 zupełnie przemilczała - powiedziała Holecka w zapowiedzi.

Pokazano też fragment porannego programu TVN24, w którym Tomasz Żółciak określił dyrektywę jako "ACTA 2". Prowadzący rozmowę od razu zaprotestowali przeciwko używaniu takiego stwierdzenia.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP