Trwa ładowanie...
dnnx3fm

"W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"

"W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?" – takie pytanie w czwartek usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Sprawdzamy, jaka była prawidłowa odpowiedź.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"
"W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"Źródło: East News
dnnx3fm

"W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?" – "Milionerzy" odpowiedź

W czwartek w programie "Milionerzy" padło następujące pytanie: "W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?":

A: w ZSRR
B: w RFN
C: w NRF
D: w NRD

dnnx3fm

Aby zdobyć 5000 zł w czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy", należało wybrać odpowiedź "D" - w NRD.

Uczestnik po krótkiej dedukcji i chwili zastanowienia wybrał odpowiedź "D" - w NRD. Była to dobra decyzja i dzięki niej, kontynuował swoją grę o 1 000 000 zł.

"W Polsce był Stalinogród, w Gruzji Staliniri, w Tadżykistanie Stalinabad, a gdzie był Stalinstadt?" – "Milionerzy"

Stalinstadt było miejscowością we wschodnich Niemczech. Nazwę tą przyznano w dniu 7 maja 1953 roku. Miejscowość powstała na zasadzie osiedla robotniczego wybudowanego dla pracowników nowo wybudowanej huty żelaza, podobnie jak w Polsce Nowa Huta.

dnnx3fm

NRD, czyli Niemiecka Republika Demokratyczna to nieistniejące już państwo niemieckie powstałe 7 października 1949 r. na terenie radzieckiej strefy okupacyjnej będące częścią bloku wschodniego. Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w miejsce landy przystąpiły do RFN (Republiki Federalnej Niemiec) tworząc zjednoczone Niemcy.

"Milionerzy" – zasady

"Milionerzy" to teleturniej, w którym uczestnik ma szansę wygrać milion złotych. Aby tego dokonać, musi udzielić prawidłowej odpowiedzi na 12 pytań. W trakcie zabawy gracz pnie się po drabince, której szczeblami są konkretne nagrody pieniężne. Na drodze do miliona uczestnik ma szansę zdobyć dwie nagrody gwarantowane – jest to 1000 zł oraz 40 000 zł.

Uczestnik programu "Milionerzy" nie jest zdany tylko na siebie. Podczas zabawy może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Do jego dyspozycji jest "telefon do przyjaciela", czyli możliwość konsultacji odpowiedzi z wcześniej wyznaczoną osobą. Wariant "pół na pół" usuwa z listy dwie niewłaściwe odpowiedzi. Ostatnim kołem ratunkowym w teleturnieju "Milionerzy" jest "pytanie do publiczności". W tym przypadku osoby zgromadzone w studio udzielają odpowiedzi na pytanie zadane uczestnikowi.

dnnx3fm

"Milionerzy" – nowe odcinki

"Milionerzy" emitowani są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Program można obejrzeć również na stronie player.pl, a także za pomocą Pilota WP.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dnnx3fm

Podziel się opinią

Share
dnnx3fm
dnnx3fm