Trwa ładowanie...

"W ekranizacji “Ogniem i mieczem” Marek Kondrat zagrał polskiego króla. Którego?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "W ekranizacji “Ogniem i mieczem” Marek Kondrat zagrał polskiego króla. Którego?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"W ekranizacji “Ogniem i mieczem” Marek Kondrat zagrał polskiego króla. Którego?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d276m1c

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "W ekranizacji “Ogniem i mieczem” Marek Kondrat zagrał polskiego króla. Którego?
A Stefana Batorego,
B Zygmunta III Wazę,
C Jana II Kazimierza Wazę,
D Jana III Sobieskiego.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 10000 zł.

W odcinku specjalnym, w którym zagrali aktorzy Marieta Żukowska i Rafał Rutkowski. Skorzystali z koła ratunkowego "pytanie do publiczności". Widownia w studiu wskazała na w większości na odpowiedź C. Zaznaczyli i okazała się ona prawidłowa.

d276m1c

Film "Ogniem i mieczem" to ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule. Akcja toczy się w latach 1648-1651 - wtedy trwało powstanie Chmielnickiego na Ukrainie. W tym czasie królem Polski był właśnie Jan II Kazimierz Waza (panował w latach 1648-1668).

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d276m1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d276m1c
d276m1c