Użytkownicy Cyfrowego Polsatu narzekają na zniknięcie niemieckich kanałów transmitujących Euro 2016

Użytkownicy Cyfrowego Polsatu narzekają na zniknięcie niemieckich kanałów transmitujących Euro 2016
Źródło zdjęć: © Eastnews

16.06.2016 17:34, aktual.: 17.06.2016 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spośród rozgrywanych dziś meczów, w głównym kanale Polsatu pojawi się jedna ogólnodostępna transmisja – ze spotkania Polska-Niemcy. Pozostałe rozgrywki, jak choćby Anglia-Walia, można oglądać na kanale Polsat Sport 2 i u innych operatorów telewizyjnych, ale większość klientów musi za to zapłacić (średnio 99 zł).

Większość meczów widzowie mogli śledzić na dostępnych niemieckich kanałach – ZDF i Das Erste. Do czasu. Oba kanały, znajdujące się na pozycjach 470 i 471 Cyfrowego Polsatu, zniknęły z listy, donoszą zdenerwowani miłośnicy futbolu. Już w godzinach popołudniowych, w czasie wspomnianego meczu Anglia-Walia, sieć zaczęły zalewać ich komentarze pełne niezadowolenia. Inni internauci zauważyli, że kanały nie zniknęły, ale zmieniły numer.

To się CP kompromituje - po tygodniu EURO usuwa ZDF i ARD z listy, bo się dopiero zorientował. Żenada. A do tego narusza prawa Abonentów (nie umowy, ale prawa) - pisze jeden. -_ Z jakiej racji blokujecie kanały 470 i 471, za które uczciwie płacę abonament? Gdybym chciał oglądać Euro ma cyfrowym polsacie, to bym se dokupił te dwa dodatkowe kanały. To, że polsat strzelił sobie w kolano z Euro 2016, wcale nie znaczy, że może blokować kanały ogólnodostępne za które płacimy_ - dodaje inny (zachowano oryginalną pisownię).

- Jak zostanie wyjaśniona sprawa wyłączenia ZDF na kanale 470 skoro i tak można go wyszukać na innym kanale?, bardzo nie ładne zagranie, u mnie ZDF jest na 2009 - napisał jeden z klientów operatora. - Kanały zablokować może jedynie nadawca, którym Cyfrowy Polsat nie jest - odpowiedzieli administratorzy fanpage’a na pytanie o brak tych dwóch kanałów.

- Aktualnie stacje ZDF i Das Erste nie są dostępne na naszej liście kanałów. Stacje te nie są częścią naszej oferty - wyjaśniła portalowi Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu. Nie odpowiedziała jednak na pytanie, na jakiej podstawie operator usunął je z oferty oraz czy będą niedostępne tylko w godzinach rozgrywania meczów Euro 2016 czy cały czas do końca turnieju, czyli 10 lipca.

Dostęp do kanału Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD wykupiło przeszło 400 tys. użytkowników różnych platform cyfrowych i sieci kablowych. W internecie dostęp do wspomnianych kanałów Cyfrowy Polsat oferuje jedynie na platformie Ipla. W pierwszych dwóch dniach turnieju jednak klienci narzekali na problemy techniczne serwisu, a do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło w tej sprawie 10 skarg. Kanały ZDF i Das Erste natomiast są normalnie emitowane na platformie nc+. UPC Polska i Vectra z kolei w ogóle nie mają ich w swoich ofertach.

Dostęp do nich można jednak uzyskać po przeprogramowaniu dekodera. Należy wejść w ustawienia w menu, jeżeli pojawi się prośba o PIN - wprowadzić jego wartość (fabrycznie: 0000). Następnie: wybrać instalację i ręczne wybieranie kanałów, a później wpisać dane: dla Das Erste - częstotliwość: 11541, prędkość transmisji 22000, polaryzacja: pionowa - dla ZDF częstotliwość: 11054, prędkość transmisji: 27500, polaryzacja: pozioma. Innych opcji nie trzeba zmieniać (FEC: auto, przeszukiwanie sieci: nie, kanały: wszystkie, można ew. zmienić na niekodowane, ale nie jest to niezbędne). Końcowa akcja na pilocie to naciśnięcie przycisku OK.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także