Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
tlc
oprac. Michał Dziedzic
27-02-2018 21:40

"Uwodziciel ze skalpelem" - historia nieszczęśliwej miłości pełnej kryminalnych wątków

Jak wybitny i światowej sławy chirurg z licznymi sukcesami w zakresie medycyny mógł okazać się oszustem? Jakim cudem dziennikarka śledcza z wieloletnim doświadczeniem dała się zwieść mężczyźnie? "Uwodziciel ze skalpelem" to prawdziwa historia miłości i skandalu, którą można będzie zobaczyć na TLC.

Share
"Uwodziciel ze skalpelem" - historia nieszczęśliwej miłości pełnej kryminalnych wątkówŹródło: Materiały prasowe
d4mx124

Ona - wielokrotnie nagradzana producentka wiadomości śledczych. On - prawdziwy geniusz w dziedzinie medycyny. Lekarz biegle władający kilkoma językami był jednym z najbardziej pożądanych specjalistów przez wiele szpitali. W życiu Benity Alexander pojawił się niespodziewanie, gdy ta realizowała dla telewizji materiał o pracy chirurga na rzecz medycyny regeneracyjnej. Dziennikarka uległa jego urokowi. Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Zakochana kobieta, pełna podziwu i uznania dla swojego mężczyzny, po 17 latach kariery rzuciła pracę. Jej życie całkowicie się zmieniło. Romantyczne wypady do Wenecji, urokliwe obiady w greckich knajpkach i obietnica bajkowego ślubu we włoskiej scenerii. Mężczyzna zapewniał, że ma zacne grono przyjaciół: Billa Clintona, Baracka Obamę, Władimira Putina, Eltona Johna.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zaplanowany ślub miał być zatem najważniejszym towarzyskim wydarzeniem roku. Ceremonii w Castel Gandolfo miał przewodniczyć sam papież Franciszek, zaś za oprawę artystyczną miał odpowiadać John Legend. Czar prysł, kiedy odwołano ślub. Okazało się bowiem, że Paolo ma już żonę, a nikt z jego rzekomych przyjaciół nie wie, kim jest. Benita zaczęła podejrzewać, że historia jej miłości, jak z bajki, niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, a jeszcze mniej z bajką…

d4mx124

Zdemaskowanie kłamstw Macchiariniego spowodowało, że życie dziennikarki legło w gruzach. Kobieta jednak się nie poddała. Postanowiła, wykorzystując wszystkie swoje umiejętności i doświadczenie, dotrzeć i wyjawić całą prawdę o okrutnym oszuście. Krok po kroku odkrywała, że sława, nagrody, artykuły i badania naukowe to tylko fasada kariery chirurga, za której kulisami krył się prawdziwy ludzki dramat. Zdruzgotane i wstrząśnięte rodziny, zmarli pacjenci i całe środowisko medyczne pogrążone w kompletnym chaosie. Nigdy nie potwierdzono skuteczności terapii lekarza, a wręcz oskarżano go o traktowanie pacjentów, jak króliki doświadczalne.

*Jak mogło dojść do oszustwa na taką skalę? Poznaj kulisy działalności Paolo Macchiarini, oglądając "Uwodziciela ze skalpelem" już 27 lutego o godzinie 22:30 w telewizji TLC. *

d4mx124
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mx124