Trwa ładowanie...
ycipk-32bn0z

Uwaga. Netflix zabiera się za seksualną edukację nastolatków i nie bierze jeńców!

Dojrzewanie w "Sex Education", nowym serialu Netfliksa, to nie jest bułka z masłem. Nie dość, że reżim szkoły nie daje żyć, rówieśnicy w jednej chwili mogą stać się śmiertelnymi wrogami, to jeszcze przeciwko dorastającym dzieciakom stają ich własne ciała, zmieniające się w zatrważającym tempie. Ciągłe myśli o seksie w niczym nie pomagają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masturbacja, erekcja, inicjacja.. dla matki niesmiałego Otisa nie istnieje żadne tabu
Masturbacja, erekcja, inicjacja.. dla matki niesmiałego Otisa nie istnieje żadne tabu (Materiały prasowe)
ycipk-32bn0z

"Sex Education" to przewrotny komediodramat, którego głównym bohaterem jest Otis, nastolatek, który jest prawiczkiem i czuje, że… odstaje od reszty. Na domiar złego jego mama jest seksterapeutką, bez ogródek mówi o seksualności, zmienia partnerów jak rękawiczki i zawstydza swojego zakompleksionego syna na każdym kroku. Otis jednak czerpie jednak co nieco z podsłuchanych sesji matki i jej pacjentów i wraz z przedsiębiorczą przyjaciółką zakłada "klinikę" dla swoich rówieśników, w której chłopak daje rady nastolatkom zagubionym w świecie seksu.
Oczywiście wszystko staje na głowie, gdy w czysto biznesową relację wspólników zaczyna wkradać się miłość.

Sex Education Season 1 Materiały prasowe
Podziel się

W szkole Otisa każdy doświadczenie seksualne ma już za sobą, a przynajmniej tak wszyscy twierdzą. Są kujony, sportowcy, popularne dziewczyny, z którymi warto się trzymać i wyrzutki licealnej społeczności, z którymi nikt nie chce siedzieć w stołówce. To dość klasyczne liceum znane polskim widzom z seriali i filmów, tylko, że w tym liceum seks nie jest żadnym tabu!

ycipk-32bn0z

Seksualny kwestionariusz z obsadą "Sex Education". Niektóre odpowiedzi zaskoczyły nawet nas!

"Sex Education" Netfliksa nie cofa się przed żadnym tropem, w serialu mówi się o antykoncepcji, masturbacji, problemach z erekcją czy ejakulacją, ale także ciemną stroną inicjacji jak niechciana ciąża, aborcja czy stalking. Twórcy bez niepotrzebnego rumieńca przedstawiają pary jednopłciowe, związek czarnoskórego chłopaka z białą dziewczyną nie stanowi żadnego sensacyjnego tematu, to para jak każda inna. Znalazło się także miejsce na problem nastolatków ze społeczności LGBT i ich braku poczuciu bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Sex Education Season 1 Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-32bn0z

Trudno poruszać się po świecie seksualności i dojrzewania chłopców i dziewczyn nie popadając w banał, niezdrowe podniecenie czy naukową narrację. "Sex Education" stara się balansować między rozrywką a bezpruderyjną i wartościową opowieścią. Wyjątkowym smaczkiem produkcji jest postać Jean, w którą wciela się Gillian Anderson, niezapomniana i ukochana przez miliony agentka Scully z "Archiwum X". Każdy fan jej postaci z kultowego serialu uśmiechnie się pod nosem widząc jej zimną i wyzwoloną postać. Seksterapuetka bez cienia rumieńca mówi o penisach i wszystkim, co ich dotyczy. Pięćdziesięcioletnia Anderson bawi się swoją rolą w serialu i rolą w popkulturze, wychodzi jej to świetnie!

Sex Education Season 1 Materiały prasowe
Podziel się

Kolejny diament to czarnoskóry przyjaciel głównego bohatera, Eric, który jest gejem rozpoczynającym życie seksualne, przeżywającym pierwsze zauroczenia i stającym przed decyzją, czy ma odwagę być sobą. Grający go Ncuti Gatwa elektryzuje i przyciąga wzrok, nie zdziwię się, jeśli stanie się wzorem dla nastolatków zmagających się z poczuciem inności czy odrzucenia. Piękny, uśmiechnięty i barwny Gatwa to mocny punkt obsady, miejmy nadzieję, że zostanie zauważony przez innych reżyserów.

Sex Education Season 1 Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-32bn0z

Cały pierwszy sezon ma 8 odcinków, w których naprawdę sporo się dzieje. Chwilami można mieć wrażenie przesytu kolejnymi postaciami i ich problemami, świat w serialu nawet na chwilę nie staje w miejscu i można dostać zadyszki.

Na plus na pewno można zaliczyć ścieżkę dźwiękową produkcji. Serial skierowany do starszej młodzieży po prostu musi być mieć dopracowany w każdym szczególe soundtrack i tu Netflix odrobił lekcję, serwując soft punk, indie rock i pop, którego wszyscy zaraz będziemy szukać na Spotify.

Czy "Sex Education" uczy nas czegoś o seksie? Na pewno udowodni tym, którzy stawiają w tym pokręconym świecie dorastania pierwsze kroki, że nie są sami ze swoim ciągłym poczuciu zażenowania i lęku, bo jeśli idzie seks, wszystko jest normalne.

Sex Education Season 1 Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-32bn0z
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32bn0z

ycipk-32bn0z
ycipk-32bn0z