Trwa ładowanie...

"Utracone dzieci Atlanty" - zagadka uprowadzeń i morderstw dzieci wraca po 40 latach

Serial dokumentalny HBO "Utracone dzieci Atlanty" porusza temat tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie na przełomie lat 70. i 80. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po 40 latach. Premiera na HBO GO już 6 kwietnia.

"Utracone dzieci Atlanty" - zagadka uprowadzeń i morderstw dzieci wraca po 40 latachŹródło: Materiały prasowe
d13gn1d
d13gn1d

W latach 1979-1981 w Atlancie uprowadzono i zamordowano co najmniej 30 czarnoskórych dzieci i młodych mężczyzn. 40 lat później śledztwo w tej sprawie zostaje wznowione przez burmistrz Atlanty Keishę Lance Bottoms. Twórcy 5-odcinkowego serialu HBO "Utracone dzieci Atlanty" przedstawiają nowe okoliczności tej szokującej tragedii, a materiały archiwalne oraz wywiady z bliskimi nieletnich ofiar i śledczymi rzucają nowe światło na serię makabrycznych zabójstw.

Obejrzyj zwiastun dokumentu "Utracone dzieci Atlanty":

Po zaginięciu dwóch nastolatków i odnalezieniu ich ciał w mieście stopniowo narastał strach, co doprowadziło do pośpiesznego oskarżenia i skazania 23-letniego Wayne’a Williamsa. Nastąpiło oficjalne zamknięcie śledztwa pomimo wielu pytań, które nadal pozostają bez odpowiedzi.

d13gn1d

Akcja pierwszego odcinka serialu dokumentalnego "Utracone dzieci Atlanty" rozpoczyna się w marcu 2019 roku, kiedy burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms i komendant lokalnej policji Erika Shields wydają wspólne oświadczenie, w którym potwierdzają, że miasto zamierza ponownie przeanalizować dowody związane z serią brutalnych zabójstw. Podczas wywiadów Bottoms i Shields zapewniają opinię publiczną i rodziny ofiar, że zostanie przeanalizowany każdy wątek w sprawie. Shields głośno zastanawia się: "Czy myślę, że w niektórych sprawach będziemy mieli innego podejrzanego? Tak".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ważnym kontekstem sprawy były napięcia rasowe i spory polityczne, które doprowadziły do wzrostu napięcia w Atlancie i zmian w całym kraju, a obecnie skłoniły do zadania nowych, nurtujących wszystkich pytań. Twórcy dokumentu zaprosili przed kamerę ekspertów i głównych uczestników ówczesnych wydarzeń. Z ich relacji wyłania się obraz społeczności dotkniętej ogromną tragedią, której członkowie od 40 lat walczą o sprawiedliwość dla swoich dzieci.

Producentami wykonawczymi i reżyserami serialu dokumentalnego "Utracone dzieci Atlanty" są nagrodzeni statuetką Emmy i Peabody’ego filmowcy Sam Pollard, Maro Chermayeff, Jeff Dupre oraz Joshua Bennett ze spółki Show of Force.

d13gn1d

Premiera serialu dokumentalnego "Utracone dzieci Atlanty" ("Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children") odbędzie się w HBO GO 6 kwietnia. Tego dnia na platformie streamingowej pojawi się pierwszy odcinek produkcji. Kolejne części będą dodawane co tydzień, w poniedziałki.

Obejrzyj: "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Zwiastun filmu

d13gn1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13gn1d