Trwa ładowanie...
dxdp3q3

Usłyszał pytanie od TVN24. Ostra reakcja Andrzeja Dudy

Po ogłoszeniu wyników exit poll wyborów prezydenckich 2020 Andrzej Duda spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, na której odpowiadał zadawane przez nich pytania. W pewnym momencie, po pytaniu reportera TVN24, ostro zaatakował stację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda mówi o "kalumniach stacji TVN24". Małgorzata Łaszcz odpowiada
Andrzej Duda mówi o "kalumniach stacji TVN24". Małgorzata Łaszcz odpowiada (PAP, Twitter.com)
dxdp3q3

Konferencja urzędującego prezydenta zorganizowana kilkadziesiąt minut po zakończeniu przemówienia do swoich wyborców w Pułtusku obfitowała w dość niewygodne dla Andrzeja Dudy pytania. Zgromadzeni dziennikarze pytali m.in. o zaproszenie Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego czy jego stosunek do informacji przekazywanych w programach informacyjnych Telewizji Polskiej.

To właśnie po tym ostatnim pytaniu, dotyczącym oczerniania przez TVP jego kontrkandydata, prezydent odparował dziennikarzowi TVN24, Radomirowi Witowi, że to on był głównym celem ataków w zakończonej właśnie kampanii prezydenckiej.

- To w pana telewizji codziennie rzucano na mnie kalumnie - zripostował prowadzący po sondażu exit poll Andrzej Duda.

dxdp3q3

Zobacz też: Radosław Fogiel o kampanii. "Dobry moment, żeby stonować nastroje"

Wypowiedź prezydenta chwilę potem, już w studio prywatnej stacji, skomentowała prowadząca program powyborczy Małgorzata Łaszcz, zwracając się do widzów słowami:

- Szkoda, że Pan Prezydent chociaż jednej z tych rzekomych kalumni nie wymienił - powiedziała dziennikarka.

Słowa Andrzeja Dudy odbiły się szerokim echem na Twitterze. Ostro zareagowała na nie m.in. dziennikarka serwisu Wirtualne Media, zarzucając urzędującemu prezydentowi hipokryzję.

Przypomnijmy, że podsumowując kampanię przed II turą wyborów prezydenckich Wirtualne Media, cytując badanie Press-Service Monitoring Mediów, wyliczył, że przez całą kampanię wyborczą przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich w "Wiadomościach" nie ukazała się ani jedna pozytywna wzmianka o Rafale Trzaskowskim, a w "Faktach" TVN - o Andrzeju Dudzie.

dxdp3q3

Podziel się opinią

Share
dxdp3q3
dxdp3q3