Trwa ładowanie...
d11naxc

Uma Thurman wiele zawdzięcza Tarantino. Teraz dał rolę jej córce

Uma Thurman i Quentin Tarantino tworzyli zgrany duet do czasu, gdy na planie "Kill Billa" nie doszło do poważnego wypadku z udziałem gwiazdy. Aktorka mogła mieć pretensje do reżysera, który mówił później, że niczego w życiu bardziej nie żałuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uma Thurman i jej najstarsza córka Maya
Uma Thurman i jej najstarsza córka Maya (Getty Images)
d11naxc

Gdyby nie Tarantino Thurman nie zostałaby gwiazdą "Pulp Fiction" i "Kill Billa". Ale także nie cierpiałaby dziś z powodu trwałych uszkodzeń szyi i kolan. Na planie tego drugiego filmu reżyser uparł się, by Thurman sama prowadziła samochód w jednej ze scen. Niestety aktorka nie opanowała auta i uderzyła w drzewo.

Obejrzyj: WP w Cannes: "Autentyczny", "Dobry". Pytamy o Zawieruchę u Tarantino

Thurman opowiedziała o tym w mediach dopiero w 2018 r. Tarantino wyznał publicznie swój żal i przeprosił aktorkę, która ostatecznie pogodziła się z reżyserem i nie wyklucza, że jeszcze kiedyś zagra w jego filmie.

d11naxc

Zanim to jednak nastąpi, w filmie Tarantino zobaczymy córkę Umy Thurman. 20-letnia Maya zagrała w "Pewnego razu w Hollywood", który był najgłośniejszym filmem tegorocznego festiwalu w Cannes (na ekrany polskich kin wejdzie w sierpniu).

Maya jest najstarszą córką Umy Thurman i Ethana Hawke'a (na zdjęciu). Aktorska para poznała się na planie filmu "Gattaca – szok przyszłości" w 1996 r. Thurman miała już za sobą jedno nieudane małżeństwo z Garym Oldmanem (przetrwało dwa lata). Gdy po raz drugi stanęła na ślubnym kobiercu, była w siódmym miesiącu ciąży.

Zobacz także: Uma Thurman opowiedziała o napaści seksualnej, jakiej miał dopuścić się Weinstein

  Getty Images
(Getty Images)

Cztery lata po narodzinach córki na świat przyszedł Roan. Wkrótce wyszło na jaw, że dzieci to jedyne, co łączyło Umę z Ethanem. Mąż zdradzał ją z modelką, a później wyszło na jaw, że sypia także z opiekunką ich dzieci. Rozwód aktorskiej pary nastąpił w 2005 r.

d11naxc

Co do jednego byli zgodni i nie chcieli za wcześnie angażować dzieci w show-biznes. Maya chciała kontynuować rodzinną tradycję, ale z początkiem kariery zaczekała do pełnoletności. Jako 19-latka pozowała dla "Vogue'a" i zadebiutowała na ekranie w serialu "Małe kobietki".

Uma Thurman i jej najstarsza córka Maya Getty Images
Uma Thurman i jej najstarsza córka Maya (Getty Images)

Później zagrała w filmie "Ladyworld", "Pewnego razu w Hollywood" i trzecim sezonie "Stranger Things" (na zdjęciu), który zadebiutuje w lipcu 2019 r. Jej nazwisko pojawia się w czterech innych zapowiedzianych projektach i nie mamy wątpliwości, że o Mai Hawke będzie jeszcze głośno.

Czas pokaże, czy zdoła przebić sławę swojej mamy, która niedawno skończyła 49 lat i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Niedawno mogliśmy ją oglądać w nowym serialu "Chambers", tymczasem Telewizja WP przypomni thriller "Życie przed oczami", w którym oprócz Umy Thurman wystąpiły takie gwiazdy jak Oscar Isaac czy Evan Rachel Wood.

d11naxc

"Życie przed oczami" opowiada o zbuntowanej nastolatce Dianie (Evan Rachel Wood), która nie stroni od używek, imprez i przygodnego seksu. Pewnego dnia w jej szkole dochodzi do masakry spowodowanej przez jednego z uczniów. 15 lat później dorosła Diana (Uma Thurman) sprawia wrażenie szczęśliwej mężatki, jednak dramatyczne wspomnienia nigdy jej nie opuściły. Wraz ze zbliżającą się rocznicą tragedii kobieta będzie musiała stawić czoło wspomnieniom z przeszłości.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Oglądaj "Życie przed oczami" w Telewizji WP w piątek 24 maja o 23:00. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (17) oraz wielu innych.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d11naxc

Podziel się opinią

Share
d11naxc
d11naxc