Ukraińcy napisali piosenkę o Bayraktarach. Już jest hitem sieci

Ukraińcy napisali piosenkę o tureckich dronach (Photo by Serhat Cagdas/Anadolu Agency via Getty Images)
Ukraińcy napisali piosenkę o tureckich dronach (Photo by Serhat Cagdas/Anadolu Agency via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency

03.03.2022 10:10, aktual.: 03.03.2022 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukraina właściwie już wygrała wojnę w internecie, przynajmniej w sferze memów. Bezsprzecznie największym bohaterem jest prezydent, sieć zalewają pochwały narodowych sił wojskowych, ale Ukraińcy nie ujmują sukcesów nawet... sprzętowi. Piosenka o tureckich dronach już stała się hitem.

Drony Bayraktar TB2 okazały się kolejny raz bardzo skutecznym narzędziem służącym do niszczenia sprzętu przeciwnika. Korzystają z nich ukraińscy żołnierze, a prasa zdążyła je już określić "postrachem rosyjskich żołnierzy" i prawdziwą udręką dla ich służb. Trudno się dziwić. Ukraińscy żołnierze tylko 1 marca np. zniszczyli dzięki nim 180 jednostek rosyjskiego sprzętu.

Co ciekawe, specyfikę dronów rzekomo mieli dobrze znać także Rosjanie, pod koniec grudnia rosyjscy wojskowi pochwalili się przechwyceniem tureckiego drona. Tamtejsi specjaliści ds. walki radioelektronicznej mieli zbadać sprzęt i dokładnie opracować, jak mierzyć się z nim w walce.

Tymczasem, jak pokazują relacje z kolejnych starć zbrojnych, kompletnie nie radzą sobie z dronami, które Ukraińcy obsługują znakomicie. Dokonania Ukraińców za pomocą tego sprzętu opisuje międzynarodowa prasa.

Tymczasem oni dziękują Turcji za tak precyzyjny sprzęt. Co więcej, Ukraińcy radzą sobie doskonale także w internecie, wyprzedzając Rosję o kilka długości, chociażby w sferze memów. Choć sytuacja w realnym świecie jest dramatyczna, nie przegapiają okazji, by wykpić siły zbrojne agresora.

Tym razem internauci stworzyli humorystyczną piosenkę, w której wychwalają właśnie tureckie drony. Choć chwytliwa piosenka o Bayraktarach nie jest szczególnie wyrafinowana, ujęła internautów i już jest hitem sieci. Autor niestety nie jest znany. Jak brzmi prześmiewczy kawałek? Przekonajcie się sami. Reakcje internautów mówią same za siebie.

"Nie mogę uwierzyć, że w środku wojny znaleźliście czas na to, by napisać prawdziwy hit!" "To powinien być ukraiński kandydat do konkursu Eurowizji". "Świetna piosenka, nigdy nie sądziłem, że utwór o dronie wojskowym może być tak chwytliwy".

BAYRAKTAR - Official Song (English Subtitles) - Ukraine Russia War

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także