Trwa ładowanie...

Uczestnik "Top Model" pojechał na Ukrainę. Pomaga tym, którzy nie mają jak uciec

Mikołaj Krawiecki był od początku faworytem, ale odpadł tuż przed finałem 10. edycji "Top Model". Uczestnik show postanowił pomóc osobom uciekającym z Ukrainy. Najpierw był na pograniczu. Teraz jeździ w głąb kraju, by ratować osoby, które nie mają jak dostać się do Polski.

Mikołaj Krawiecki z "Top Model" transportuje ludzi na Ukrainie Mikołaj Krawiecki z "Top Model" transportuje ludzi na Ukrainie Źródło: Instagram
d44ieph
d44ieph

Mikołaj Krawiecki pomaga w transporcie pomocy humanitarnej i ludzi na polsko-ukraińskim pograniczu. Półfinalista 10. edycji programu "Top Model" widząc, jak wiele osób utknęło na Ukrainie, z dala od granicy, bez wahania wsiadł za kółko. Najpierw pomógł tym, którzy znaleźli się niedaleko przejścia granicznego. Teraz postanowił wyruszyć w głąb Ukrainy.

Model szczegółowo relacjonuje swoje poczynania w mediach społecznościowych. Podaje informacje z pierwszej ręki, czasem takie, które jeszcze nie pojawiają się w powszechnym obiegu. Poleca też osoby na Instagramie, które (jego zdaniem) mają najwiarygodniejsze informacje z Ukrainy.

Mikołaj w miniony weekend transportował pomoc humanitarną na stronę ukraińską, czyli tam, gdzie obecnie jest najbardziej potrzebna. Wracając, zabierał starsze kobiety oraz te z dziećmi do Polski.

Mikołaj Krawiecki relacjonuje sytuację z Ukrainy Instagram
Mikołaj Krawiecki relacjonuje sytuację z Ukrainy Źródło: Instagram

Kilka godzin później przekroczył ukraińską granicę, aby dotrzeć tam, gdzie pomoc humanitarna dociera rzadziej.

d44ieph

Wracając ze Lwowa informował też, jak można ominąć korki przy wjeździe do miasta. Jak twierdzi, "do Lwowa zjeżdżają teraz ze wszystkich stron, bo to miasto uważane jest za najbezpieczniejsze".

Model poinformował, że w dostaniu się do Lwowa, wolontariuszom pomaga policja Instagram
Model poinformował, że w dostaniu się do Lwowa, wolontariuszom pomaga policja Źródło: Instagram

Krawiecki udostępnia też informacje o osobach, głównie dzieciach, które utknęły w miejscach wyjątkowo niebezpiecznych. Wszystko po to, aby jego obserwatorzy również mogli przyłączyć się do pomocy uchodźcom.

Model uratował już kilka osób Instagram
Model uratował już kilka osób Źródło: Instagram

Trudne warunki przy przejściach granicznych z Ukrainą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d44ieph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d44ieph