Trwa ładowanie...

Uczestniczka "Milionerów" długo się wahała. Urbański wypalił: "Zapytam wprost"

"Milionerzy" to wyjątkowo nieprzewidywalny teleturniej. Nawet pozornie proste pytanie potrafi zbić z tropu. Ale jeśli zaufa się intuicji, jak uczestniczka ostatniego odcinka, można sporo zarobić!

"Milionerzy". Kolejny emocjonujący odcinek za nami"Milionerzy". Kolejny emocjonujący odcinek za namiŹródło: YouTube.com
d2an0jr
d2an0jr

W "Milionerach" niejednokrotnie liczy się nie tylko wiedza, ale także zdolność szybkiego kojarzenia faktów, znajomość popkultury, obycie z bieżącymi wydarzeniami, oczytanie, a w końcu intuicja. To ona, zgodnie z twierdzeniem, że "pierwsza myśl jest najlepsza", często podpowiada uczestnikom poprawne odpowiedzi. Tak było i tym razem, choć uczestniczka nie ustrzegła się dłuższego momentu zawahania.

Jakie pytanie sprawiło jej kłopot? Chodziło o bohatera, który NIE wystąpił w "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Widząc zakłopotanie uczestniczki, Urbański wypalił bezpośrednio: - Zapytam wprost: czytałaś? Nieco zmieszana Małgorzata odpowiedziała, że wprawdzie tak, ale minęło sporo lat i nie pamiętała wiele z lektury.

Zygmunt Chajzer o "Milionerach": Przed telewizorem wygrałbym milion

Niemniej, metodą dedukcji poprawnie wyeliminowała Nerona i Marka Winicjusza. Wahała się dłuższy czas nad Seneką i Markiem Aureliuszem. – Zastanawiam się, czy zaryzykować, czy zrezygnować. 5 tys. to dużo dla studentki… Ale kusi mnie zaryzykować, nawet jak będę żałować, powiem sobie, że byłam odważna – stwierdziła, podając odpowiedź D.

Milionerzy
Uczestniczka "Milionerów" zaufała intuicji

I jakże to ryzyko się opłaciło! Aureliusz to jeden z bohaterów "Gladiatora" Ridleya Scotta. Urbański, będąc pod wrażeniem odwagi uczestniczki, zachęcił ją do dalszej gry. Jednak przy kolejnym pytaniu nie miała już tyle pewności siebie. Nie była pewna odpowiedzi na pytanie "kiedy Ziemia jest najbliżej Słońca". - Nie mam kół ani intuicji, a 10 tys. zł to już duża kwota… podziękuję ostatecznie za grę – stwierdziła.

d2an0jr

Zapytana przez prowadzącego, na co by postawiła, gdyby kontynuowała grę, stwierdziła, że na lipiec. I tu znów intuicja ją uratowała, bo poprawną odpowiedzią był styczeń. Tym samym studentka zakończyła grę z okrągłymi 10 tys. zł! Oglądaliście ten odcinek?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2an0jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2an0jr