Uczelnia usunęła ogłoszenie o pracę w TVP. Było dyskryminujące

TVP wystartuje w przyszłym roku z nowym kanałem
TVP wystartuje w przyszłym roku z nowym kanałem
Źródło zdjęć: © East News

29.03.2021 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zamieścił na swojej stronie na Facebooku ogłoszenie o pracę w TVP. Szybko jednak je usunął. Dopatrzono się, że dyskryminowało kobiety. Autor ogłoszenia zdążył też zareagować.

Na facebookowym profilu Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pojawiło się ogłoszenie odnośnie pracy w TVP. Do nowego projektu, który miałby być emitowanym na nowym kanale TVP Nauka, poszukiwano kandydata w wieku 20-30 lat ze statusem studenta lub doktoranta wydziałów nauk ścisłych. Spotkało się ono z krytyką w internecie. Wytykano, że jest ono dyskryminujące, ponieważ dotyczyło wyłącznie mężczyzn.

Sam wydział już zareagował na komentarze i usunął ogłoszenie. "Ze względu na dyskryminacyjny charakter ogłoszenia przesłanego do nas przez współpracownika TVP, usuwamy jego treść i przepraszamy za jego bezrefleksyjne udostępnienie" - czytamy w kolejnym poście na Facebooku.

Do sprawy odniósł się autor ogłoszenia i zarazem reżyser projektu, do którego poszukuje nowych osób. Przyznał, że sprecyzował płeć w ogłoszeniu, ponieważ już wybrał kobiety, które wezmą w nim udział.

"Zdecydowałem o doprecyzowaniu płci, żeby nie zabierać niepotrzebnie czasu paniom, bo te już mamy wytypowane" - napisał pod postem Grzegorz Nowiński. Dodał też, że ogłoszenie było jego własną inicjatywą, a nie TVP.

Nowy kanał w ofercie stacji publicznej, TVP Nauka, ma emitować audycje edukacyjne, publicystyczne i dokumentalne skoncentrowane na nauce i historii nauki. Jego start zaplanowano na 2022 r.

ZOBACZ TEŻ: Środowisko filmowe mówi „stop” przemocy na uczelniach

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także