WP

"U Mona Lisy z obrazu Leonarda da Vinci nie sposób dostrzec gołym okiem..." Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "."U Mona Lisy z obrazu Leonarda da Vinci nie sposób dostrzec gołym okiem..." ". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"U Mona Lisy z obrazu Leonarda da Vinci nie sposób dostrzec gołym okiem..." Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"
"U Mona Lisy z obrazu Leonarda da Vinci nie sposób dostrzec gołym okiem..." Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy" (East News)
WP

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "U Mona Lisy z obrazu Leonarda da Vinci nie sposób dostrzec gołym okiem..."

A oczu
B falujących włosów
C delikatnego uśmiechu
D brwi i rzęs

Pytanie było warte 40 000 złotych.

WP

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela", gdzie jego kolega niepewnie wskazał mu odpowiedź B. Mężczyzna skorzystał jeszcze z drugiego koła ratunkowego "pytanie do publiczności", gdzie 67% widowni wybrało odpowiedź D. Ostatecznie posłuchał się publiczności i była to właściwa decyzja.

Prawidłową odpowiedzią było D.

Pascal Cotte przyjrzał się dokładnie portretowi Mona Lisy przez superczuły obiektyw. Zrobił jej zdjęcie o niespotykanej dotąd dokładności - 240 milionów pikseli. Później zabrał się za analizowanie oczu Mona Lisy. I wtedy odkrył ślady zakręconych rzęs i pięknie wyciętych brwi. Tyle tylko, że już niewidoczne gołym okiem, bo zatarte. Francuski naukowiec twierdzi, że przyczyn, dla których Mona Lisa nie ma włosów, jest kilka. Artysta mógł się rozmyślić i sam usunąć brwi i rzęsy. Bardzo możliwe też, że obraz przytarli wiele lat temu nieudolni konserwatorzy dzieł sztuki

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP