Trwa ładowanie...

TYLKO U NAS: A jednak festiwal! Plejada gwiazd na Top of the Top w Sopocie!

TVN przygotował prawdziwą niespodziankę dla widzów. W sierpniu pokaże sopocki festiwal Top of the Top z plejadą gwiazd. Na scenie Opery Leśnej mają pojawić się m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny i Kasia Kowalska.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

TYLKO U NAS: A jednak festiwal! Plejada gwiazd na Top of the Top w Sopocie!Źródło: ONS.pl
d3tv1qa
d3tv1qa

Top of the Top to reaktywacja festiwalu organizowanego w latach 2012-2013 w Sopocie przez Polsat ( w 2014 roku był to Polsat Sopot Festival). Historia wydarzenia sięga dużo dalej, bo impreza jest kontynuacją kultowego sopockiego festiwalu, w którym artyści walczyli o Bursztynowego Słowika. *Jak udało się nam dowiedzieć, tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia. *

Po niedawnych burzliwych wydarzeniach, jakie miały miejsce przy okazji tegorocznego festiwalu w Opolu, wydawało się, że oprócz festiwalu Polsatu Top Trendy w wakacje nie czeka nas już żadna duża muzyczna transmitowana w telewizji impreza. Tymczasem okazuje się, że owszem, duży festiwal się odbędzie, a wielu artystów którzy mieli pojawić się w Opolu, pojawi się w na imprezie organizowanej przez TVN w Sopocie. Znamy już też pierwszych wykonawców, którzy mają pojawić się na sopockiej scenie. To m.in. Kayah, Edyta Górniak, Margaret, Lemon, Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kasia Stankiewicz i Varius Manx,Kasia Kowalska, Natalia Nykiel oraz Alicja Ruchała.

Sopocki festiwal był w czasach PRL prawdziwą chlubą polskiej kultury, a jego historia sięga lat 60. Pierwsze edycje odbywały się jeszcze w Gdańsku na terenie Stoczni Gdańskiej, ale już w 1964 roku przeniesiono go do Sopotu do Opery Leśnej i to z tym miejscem do dziś jest kojarzony Rozwój imprezy przypadał na lata 1977–1980, kiedy to TVP postanowiła stworzyć z niego konkurencję dla Eurowizji i sopocki festiwal stał się festiwalem Interwizji, gdzie wykonawcy walczyli o Grand Prix, a polscy artyści dodatkowo o słynnego Bursztynowego Słowika.

Plejada gwiazd w Operze Leśnej

Na festiwalowej scenie pojawiały się największe gwiazdy muzyki rozrywkowej, w tym Boney M., Demis Roussos, Charles Aznavour, Marillion, Paul Young, Beverly Craven, Chuck Berry, Vanessa Mae, Annie Lenox, Vaya Con Dios, The Corrs, Chris Rea, Tanita Tikaram, Ace of Base, ERA, Lionel Richie, Whitney Houston, Texas, Bryan Adams, Goran Bregovič, Lou Bega, UB40, Zucchero, Garou, Ricky Martin, Kate Ryan, In-Grid, Patricia Kaas, Scorpions, Simply Red, Elton John, Katie Melua czy Norah Jones.

d3tv1qa

Zdobywcami Bursztynowego Słowika byli m.in. Varius Manx, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Andrzej Piaseczny, Feel czy Ewa Farna).

Festiwal w różnych wariantach

Sopot Festiwal, podobnie jak festiwal w Opolu, był domeną Telewizji Publicznej. TVP straciła prawo do organizacji imprezy dopiero w 2004 roku. Wtedy rolę organizatora przejął TVN i sprawował pieczę nad nią pieczę przez kolejne pięć lat. Gdy umowa wygasła, stacja nie była zainteresowana jej przedłużeniem. Duży telewizyjny patronat otrzymała dopiero w 2012 roku, kiedy to organizacją zajął się Polsat. Wtedy właśnie festiwal zmienił nazwę na Top of the Top (a w 2014 roku Polsat Sopot Festival). Warto zaznaczyć, że festiwal utrzymał międzynarodowy charakter i oprócz największych rodzimych muzycznych sław zjeżdżały popularne w danym czasie zagraniczne gwiazdy. Jak się okazuje, TVN postanowił reaktywować imprezę i znów organizuje ją pod nazwą Top of the Top. Zarówno lista wykonawców, jak i sama nazwa sugerują, że zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta na najwyższym poziomie!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3tv1qa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tv1qa