Tyle zarabiają aktorzy "M jak miłość". Wiadomo, kto jest największą gwiazdą

Anna Mucha i Katarzyna Cichopek są najbardziej rozpoznawalnymi twarzami "M jak miłość"
Anna Mucha i Katarzyna Cichopek są najbardziej rozpoznawalnymi twarzami "M jak miłość"
Źródło zdjęć: © TVP
oprac. MOS

30.12.2022 07:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że aktorzy nieraz narzekają na warunki pracy przy serialach, wiele z nich może liczyć na stałe, sowite wynagrodzenie. Gwiazdy najpopularniejszej polskiej telenoweli, czyli "M jak miłość" zarabiają po kilka tysięcy za dzień zdjęciowy. Wiadomo, kto może liczyć na najwyższe stawki.

Nie da się ukryć, że stały angaż w popularnych serialach przynosi wielu aktorom wymierne korzyści. Mowa tu nie tylko o stałym zarobku, ale i o większej rozpoznawalności, co przyczynia się do zyskania większej ilości ofert pracy. A zwłaszcza wyższych stawek reklamowych.

Po 20 latach pracy przy "M jak miłość" kupony od sławy mogą odcinać m.in. bracia Mroczkowie, Katarzyna Cichopek czy Anna Mucha. Tylko ta ostatnia miała dorobek aktorski przed związaniem się z serialem TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niedawno na temat zarobków obsady "M jak miłość" zrobiło się głośno za sprawą Kacpra Kuszewskiego. Aktor w audycji "Wykolejeni Podcast" zdradził, że gdy rozstawał się z serialem i miał jeden czy dwa dni zdjęciowe w miesiącu, jego pensja była dość skromna.

- Czy to waszym zdaniem są zarobki na poziomie gwiazdy? 5 tys. miesięcznie? I to jest brutto, czyli odliczcie podatek, prowizję agencji. No, to są takie kwoty - powiedział Kuszewski.

Jednak wielu aktorów może liczyć na lepsze zarobki i więcej dni zdjęciowych. Według informacji "Super Expressu" Teresa Lipowska czy Dominika Ostałowska otrzymują 3 tys. zł za dzień pracy na planie.

Znacznie lepiej zarabiają Rafał i Marcin Mroczkowie, którzy inkasują po 6 tys. zł za dzień zdjęciowy. Tyle samo zyskuje serialowa żona jednego z bliźniaków, czyli Katarzyna Cichopek. Podobną stawkę dawniej miała też Joanna Koroniewska.

Zdaje się, że obecnie najbardziej rozpoznawalną i cenioną gwiazdą "M jak miłość" jest Anna Mucha, gdyż to ona według tabloidu ma zarabiać najwięcej. Stawka aktorki sięga 9 tys. zł za dzień pracy. Jeśli w miesiącu zyskuje kilkanaście dni na planie serialu, tylko to zajęcie zasila jej konto o ok. 100 tys. zł. Mimo to gwiazda i tak narzeka, że mężczyźni w jej zawodzie zarabiają więcej.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" podsumowujemy 2022 rok, wybierając najlepsze filmy i seriale, największe aferyrozczarowania oraz największą bekę ostatnich 365 dni (nie mylić z filmem!). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (53)
Zobacz także