Trwa ładowanie...

Twórcy Sherlocka zajmą się Drakulą. Serial o najsłynniejszym wampirze w przygotowaniu

Zespół odpowiedzialny za hitową serię "Sherlock" przygotowuje trzyczęściową opowieść o Drakuli.

Twórcy Sherlocka zajmą się Drakulą. Serial o najsłynniejszym wampirze w przygotowaniuŹródło: Materiały prasowe
d11h8l8
d11h8l8

Stephen Moffat i Mark Gatiss wspólnie napisali trzy części cyklu "Sherlock". Teraz przygotowują telewizyjną opowieść o kolejnym kultowym bohaterze z kart powieści. Projekt powstaje dla BBC One, które zajmie się dystrybucją w Wielkiej Brytanii. Reszta świata pozna serię z pomocą Netfliksa.

- Opowieści o złu są stare jak świat - napisali we wspólnym oświadczeniu Steven Moffat i Mark Gatiss. - Wyjątkowe u Brama Stokera jest to, że zło uczynił bohaterem.

Twórcy serialu będą musieli zmierzyć się zkunsztem filmowego poprzednika. Film Francisa Forda Coppoli, nagrodzony trzema Oscarami, to przede wszystkim świetna rozrywka ze znakomitą oprawą muzyczną autorstwa Wojciecha Kilara, od której włos jeży się na głowie. Akcja filmu rozpoczyna się w XV-wiecznej Transylwanii. Książę Vlad wraca z wojny, niestety jego powrót zbiega się z tragiczną śmiercią ukochanej Elisabety. Rozpaczający książę wyrzeka się Boga i zostaje wampirem. Cztery wieki później do jego zamku przybywa młody prawnik Jonathan Harker, który ma doprowadzić do podpisania umowy zakupu ruin opactwa pod Londynem. Książę przypadkowo widzi zdjęcie Miny, narzeczonej Jonathana. Rozpoznaje w niej Elisabetę. Zmusza prawnika do pozostania na zamku, a sam wyrusza do Londynu w poszukiwaniu utraconej miłości.

d11h8l8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11h8l8