Trwa ładowanie...

Twórcy "M jak miłość" szykują wzruszające pożegnanie Witolda Pyrkosza. Wiemy, kiedy pogrzeb aktora

"Na nagranych już odcinkach pozostanie przez wiele tygodni, a w naszych sercach na zawsze" - ekipa najpopularniejszego serialu TVP2 w szczególny sposób pożegna ekranowego Lucjana Mostowiaka.

Twórcy "M jak miłość" szykują wzruszające pożegnanie Witolda Pyrkosza. Wiemy, kiedy pogrzeb aktoraŹródło: Materiały prasowe
d1iwu6d
d1iwu6d

22 kwietnia 2017 świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Witolda Pyrkosza. Odejście serialowej głowy rodziny Mostowiaków była ogromnym zaskoczeniem i szokiem zarówno dla widzów, jak i całego środowiska artystycznego. Nieodżałowanego aktora w rozmowie z Wirtualną Polską wspomina jego przyjaciel, Emilian Kamiński.

- W piątek żegnamy Witka Pyrkosza. Pogrzeb odbędzie się w Górze Kalwarii. Żegnamy świetnego, wspaniałego kolegę, o żywiołowym charakterze, optymistycznie nastawionego do życia. Taką cechę ma niewielu ludzi - pomimo wszystko iść do przodu. Był energiczny, fajny, czy to na planie, czy prywatnie. Wielokrotnie rozmawialiśmy, był bardzo koleżeński. A jeśli chodzi o aktorstwo, to odszedł aktor, który nie grał, ale był daną postacią. Miał i talent od Boga, i świetne rzemiosło. Pozostało tylko uczyć się od niego stosunku do pracy i stosunku do życia. Był przedstawicielem świetnej szkoły aktorskiej, doskonałego rzemiosła popartego właśnie talentem. Był pełnej krwi aktorem i pełnej krwi człowiekiem - takim, który nigdy się nie poddawał, zarażał optymizmem. Lubił pracować z młodszymi kolegami, zawsze dawał dobre uwagi. Witek to była bardzo dobra dusza, taka, która pochylała się nad ludźmi z myślą, co ja mogę dać światu. Zawsze będę go miał w pamięci jako człowieka, któremu "się chce", który ma bardzo pozytywny stosunek do ludzi, nikogo nie obgaduje, mówi to, co myśli, był zawsze nastawiony na "tak" do życia - powiedział nam aktor.
Twórcy "M jak miłość", produkcji, z którą Pyrkosz związany był przez 17 lat, również postanowili go pożegnać. Choć odcinki z jego udziałem będą pojawiać się na ekranie aż do końca października 2017 roku (serial nagrywany jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem), ekipa już teraz postanowiła oddać mu hołd. 25 kwietnia zostanie wyemitowane specjalne wydanie programu "Kulisy M jak miłość", które w całości będzie poświęcone właśnie Witoldowi Pyrkoszowi. Zobaczcie poniżej zapowiedź odcinka:

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d1iwu6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iwu6d