Trwa ładowanie...

Twórca "The Wire" o Martinie Lutherze Kingu

Share
Twórca "The Wire" o Martinie Lutherze Kingu
d41kqfx

David Simon, twórca serialu "Prawo ulicy" ("The Wire") opowie o Martinie Lutherze Kingu w serialu "America: In The King Years".

Sześciogodzinny miniserial powstanie dla stacji HBO i będzie oparty na trzech książkach Taylora Brancha, laureata nagrody Pulitzera. "America: In The King Years" przedstawi życie i działalność Kinga od pierwszego kazania w 1954 roku do jego śmierci w 1968 roku.

Za produkcję odpowiada m.in. Oprah Winfrey, która jest także producentką filmu "Selma", kinowej biografii amerykańskiego działacza.

d41kqfx

Scenariusz pierwszego odcinka napisze David Simon, który będzie czuwał także nad całością serii. Współtwórcą "America: In The King Years" będzie również Eric Overmyer, z którym Simon pracował przy serialu "Treme".

Przypominamy, że obecnie, oprócz serialu HBO, w realizacji są dwa filmy opowiadające o życiu Martina Luthera Kinga - wspomniana "Selma" w reżyserii Avy DuVernay, a także "Memphis" Paula Greengrassa. Obraz o legendarnym pastorze i działaczu na rzecz równouprawnienia ma w planach także studio DreamWorks.

d41kqfx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41kqfx
d41kqfx