Trwa ładowanie...
doktor who

Twórca "Drogi do zapomnienia" pisze dla "Doktora Who"

Share
Twórca "Drogi do zapomnienia" pisze dla "Doktora Who"
Źródło: materiał promocyjny
d24k8at

Do grona scenarzystów ósmego sezonu "Doktora Who" dołączył Frank Cottrell Boyce, znany m.in. dzięki filmom "Droga do zapomnienia", "Tristram Shandy: Wielka ściema" czy "Królowie życia".

- Praca przy tym serialu to wspaniałe uczucie - twórca komentuje doniesienia brytyjskich mediów. - Dorastałem na tej produkcji. Jej fanem jest również mój nastoletni syn. Z niecierpliwością czekam na Petera Capaldiego w roli Doktora.

d24k8at

Wśród pozostałych scenarzystów nowego sezonu "Doktora Who" znaleźli się Steven Moffat, Phil Ford, Mark Gatiss, Steve Thompson, Gareth Roberts, Peter Harness i Jamie Mathieson.

Realizacja nowej serii rozpoczęła się w styczniu. Pierwszy odcinek na antenę trafi już 23 sierpnia. Poza Capaldim w na ekranie zobaczymy Jennę Coleman, Samuela Andersona, Neve McIntosh, Catrin Stewart, Dana Starkeya i Paula Hickeya. Gościnnie pojawią się też Tom Riley, Tony Way, Hermione Norris i Ben Miller.

"Doktor Who" powstaje już od ponad 50 lat.

W scenopisarskim dorobku Boyce'a znajdują się również takie tytuły, jak "24 Hour Party People", "Kodeks 46", "Milionerzy" czy "Hilary i Jackie". Artysta współpracował również z Dannym Boyle'em przy ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

d24k8at

Podziel się opinią

Share
d24k8at
d24k8at