Trwa ładowanie...
d2a7qmo
doktor who

Twórca "Drogi do zapomnienia" pisze dla "Doktora Who"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórca "Drogi do zapomnienia" pisze dla "Doktora Who"
(materiał promocyjny)
d2a7qmo

Do grona scenarzystów ósmego sezonu "Doktora Who" dołączył Frank Cottrell Boyce, znany m.in. dzięki filmom "Droga do zapomnienia", "Tristram Shandy: Wielka ściema" czy "Królowie życia".

- Praca przy tym serialu to wspaniałe uczucie - twórca komentuje doniesienia brytyjskich mediów. - Dorastałem na tej produkcji. Jej fanem jest również mój nastoletni syn. Z niecierpliwością czekam na Petera Capaldiego w roli Doktora.

Wśród pozostałych scenarzystów nowego sezonu "Doktora Who" znaleźli się Steven Moffat, Phil Ford, Mark Gatiss, Steve Thompson, Gareth Roberts, Peter Harness i Jamie Mathieson.

d2a7qmo

Realizacja nowej serii rozpoczęła się w styczniu. Pierwszy odcinek na antenę trafi już 23 sierpnia. Poza Capaldim w na ekranie zobaczymy Jennę Coleman, Samuela Andersona, Neve McIntosh, Catrin Stewart, Dana Starkeya i Paula Hickeya. Gościnnie pojawią się też Tom Riley, Tony Way, Hermione Norris i Ben Miller.

"Doktor Who" powstaje już od ponad 50 lat.

W scenopisarskim dorobku Boyce'a znajdują się również takie tytuły, jak "24 Hour Party People", "Kodeks 46", "Milionerzy" czy "Hilary i Jackie". Artysta współpracował również z Dannym Boyle'em przy ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

d2a7qmo

Podziel się opinią

Share

d2a7qmo

d2a7qmo