Trwa ładowanie...
detektyw

Twórca "Detektywa" reżyserem niezrealizowanego projektu Stanleya Kubricka

Share
Twórca "Detektywa" reżyserem niezrealizowanego projektu Stanleya Kubricka
Źródło: AFP
d39or2x

Cary Fukunaga, znany głównie dzięki serialowi "Detektyw" i filmowi "Beasts of No Nation", prowadzi rozmowy z telewizją HBO w sprawie realizacji "Napoleona".

Produkcja, którą przygotowuje HBO, będzie miniserialem. Jako punkt wyjścia posłużą scenariusz, notatki i plany, które poczynił Stanley Kubrick. Producentem wykonawczym dzieła zostać ma Steven Spielberg.

Co intrygujące, z powodu Spielberga i jego "Listy Schindlera", Kubrick nie zrealizował innego swojego projektu - "Aryjskich papierów", inspirowanych powieścią "Wojenne kłamstwa" Louisa Begleya i odwołujących się do rozprawy Raula Hilberga - "Zagłada Żydów europejskich". Produkcje przygotowywane były w zbliżonym okresie, a że poruszałby bardzo zbliżony temat, ostatecznie powstać mogła tylko jedna.

Zmarły w 1999 roku artysta pozostawił po sobie szereg projektów - nie tylko "Napoleona" i "Aryjskie papiery".

Cary Fukunaga zachwycił telewidzów pierwszym sezonem serialu "Detektyw". Twórca zrezygnował z pracy przy drugiej serii kryminalnej produkcji, żeby zająć się realizacją dramatu "Beasts of No Nation", który przyniósł mu uznanie na wielu festiwalach filmowych na świecie.

d39or2x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39or2x
d39or2x