"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Ewelina Lisowska uznana za rasistkę. Postanowiła się do tego odnieść

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Ewelina Lisowska uznana za rasistkę. Postanowiła się do tego odnieść
Źródło zdjęć: © ONS.pl

22.10.2019 12:04, aktual.: 30.10.2019 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewelina Lisowska została skrytykowana przez internautów za swój występ w programie Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdy wcieliła się w rapera Wiza Khalifę. Jej interpretację uznano za rasistowską. Wokalistka postanowiła zareagować na oskarżenia.

Ewelina Lisowska przebrała się za amerykańskiego rapera Wiza Khalifę w programie Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i zaśpiewała jego utwór "Black & Yellow". Choć widownia po występie biła jej brawa, a jury show oceniło pozytywnie, to w internecie pojawiła się fala krytycznych komentarzy i oskarżeń o rasizm.

Zarzucano jej też, że charakteryzacja zupełnie nie przypomina muzyka z USA, tylko "jakiegoś 11-letniego chłopca". Artystka dostawała wiadomości z pogróżkami, które dotyczą nie tylko jej, ale jej rodziny i przyjaciół, życzenia śmierci, gwałtu. Wszystko zaczęło się od wpisu jednego z fanów Wiza Khalify na Twitterze, który nawoływał do atakowania na polskiej piosenkarki.

Lisowska postanowiła odpowiedzieć na falę hejtu, z jaką musiała się zmierzyć. - Mój występ jako Wiz odbił się szerokim echem w Ameryce. Ludzie twierdzą, że to black face (...) i że jestem naczelną rasistką w tym kraju. (...) Ludzie masowo wchodzą na mój profil, wyzywają mnie od rasistowskich świń. Jeszcze tłumaczą to sobie przez translator, a ja masowo wszystko blokuję, usuwam. Nie jestem złym człowiekiem, więc nie pozwolę się obrażać. To jakaś paranoja! - wyznała na InstaStory.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała w 2018 r., kiedy to Bogumił Boogie Romanowski wcielił się w Drake'a. Polsat wydał wtedy oświadczenie, w którym zapewniło, że nie spodziewało się, że ten występ okaże się aż tak kontrowersyjny.

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" można oglądać w każdą sobotę po godz. 22:00 w Polsacie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także