Trwa ładowanie...

"Twoja twarz brzmi znajomo": Musiał śpiewać po polsku. Danzel rzucił publikę na kolana

W ostatnim odcinku nie brakowało niespodzianek. W zastępstwie za Michała Wiśniewskiego w jury zasiadł Robert Janowski. Natomiast odcinek wygrał Danzel, który zaśpiewał polską piosenkę "Wehikuł czasu" zespołu Dżem i tym wykonaniem zachwycił zarówno jury, jak i uczestników.

Danzel zachwycił, śpiewając po polsku jako Ryszard RiedelDanzel zachwycił, śpiewając po polsku jako Ryszard RiedelŹródło: Polsat, fot: MACIEJ ZAWADA
d2hb6yi

Ostatni odcinek muzycznego show rozpoczął się występem Króla Pop – Michaela Jacksona, w którego wcieliła się Viki Gabor! Najmłodsza uczestniczka zaśpiewała utwór "Black or White". – Viki! Cudowna energia! Było fantastycznie, energetycznie, rytmicznie odtworzona choreografia – co nie jest łatwe, by jednocześnie trzymać barwę głosu Michaela Jacksona, która przez większą część piosenki udała ci się idealnie! Ja jestem absolutnie zaczarowana! Rewelacyjny Michael Jackson – zachwalała Katarzyna Skrzynecka.

Zwyciężczyni trzeciego odcinka, Ania Rusowicz, tym razem została gwiazdą disco-polo - Markiem Gwiazdowskim. Zaśpiewała piosenkę "Lalunia" zespołu MIG, a na scenie towarzyszył jej... brat Marka, czyli Krzysztof. – Wszystko odbyło się według norm i standardów należących do gatunku – podsumował Krzysztof Cugowski.

Zobacz wideo: Jak Tamara Arciuch wspomina "Twoja twarz brzmi znajomo"?

Andrzej Kozłowski wcielił się w legendę polskiej muzyki, Marylę Rodowicz. Zaśpiewał piosenkę "Sing Sing". – Miałeś Marylę w ruchu, w ciele, w charakteryzacji, we włosach, we wzroku, w ustach, troszeczkę ci zabrakło w udach. Niemniej jednak była to wybitna kreacja, która dostarczyła nam wiele rozrywki – stwierdziła Małgorzata Walewska.

d2hb6yi

Następnie nastąpił historyczny moment. Po raz pierwszy w programie zagraniczna gwiazda zaśpiewała piosenkę po polsku! Danzel wykonał utwór "Wehikuł czasu" Ryszarda Riedla z zespołu Dżem! Z arcytrudnym zadaniem poradził sobie wyśmienicie. – Danzel, dobra robota! Ten twój występ dziś jest bardzo ważny dla wszystkich, którzy oglądają ten odcinek, bo zmierzyłeś się z ikoną, legendą. Fantastycznie wszedłeś w tę jego postawę na scenie, przed mikrofonem, bo Rysiek tego kompletnie nie udawał, on taki był, taki był jego przekaz emocjonalny. I w ogóle nie zwracam na twój polski, na twoją dykcję, kompletnie to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nie zawsze śpiewa się tekstem, ale częściej sercem – dodał Robert Janowski.

Karolina Pisarek zabrała wszystkich na wycieczkę do Francji i zaśpiewała piosenkę "Tu es fotu" In-Grid. – Bardzo cieszę się z twojego nastawienia, że przyszłaś tu się czegoś nauczyć i ja ci gwarantuję, że nauczysz się bardzo dużo. Jesteś charyzmatyczna, masz wiele do powiedzenia, tylko twoje wokalne braki techniczne nie pozwalają ci przejść pewnej bariery. Ja przede wszystkim chylę czoła i wstanę w uznaniu twojej ciężkiej pracy i cieszę się bardzo, że jesteś z nami – powiedziała Małgorzata Walewska.

Karolina Pisarek jako In Grid Polsat
Karolina Pisarek jako In GridŹródło: Polsat, fot: MACIEJ ZAWADA

Maciej Radel wcielił się w postać Adama Levina z zespołu Maroon 5 i wykonał piosenkę "Girls like you".Obejrzałem wcześniej fragment teledysku i występ na żywo oryginału. Wiadomo, że w studio można zrobić wszystko, także w porównaniu z występem na żywo Adama Levina to twoje wykonanie było znacznie lepsze. Odbyło się wszystko; falsety, doły! Ten jegomość to w ogóle dołów nie miał, on jak coś tam zaśpiewał na dole, to jakby wąż pierdział! Także bardzo mi się podobało – powiedział Krzysztof Cugowski.

Maciej Radel jako Adam Levine Polsat
Maciej Radel jako Adam LevineŹródło: Polsat, fot: MACIEJ ZAWADA

Patryk Cebulski pokazał, że świetnie się odnajduje w rockowym repertuarze. Wystąpił jako Dave Grohl z zespołu Foo Fighters. Zaśpiewał jeden z największych hitów grupy, piosenkę "The Pretender". – Ja właściwie cofnąłbym się o dwie minutki i żałuję, że nie wstałem. Teraz wstanę, bo zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie! Nie było w ogóle widać Patryka, wszedłeś i zahipnotyzowałeś mnie swoją osobą, swoim zaangażowaniem emocjonalnym! Szacun dla twojej roboty! – powiedział Robert Janowski.

Patryk Cebulski jako Dave Grohl Polsat
Patryk Cebulski jako Dave GrohlŹródło: Polsat, fot: MACIEJ ZAWADA

Ostatnią uczestniczką była Anna Jurksztowicz, która wcieliła się w piosenkarkę Pink i zaśpiewała jej bardzo emocjonujący utwór "What about us". – To jest tak, że jak ktoś coś umie robić, to wszystko mu się udaje. Tutaj bez komentarza udało się wszystko, bo Ania umie śpiewać, ma warsztat, wszystko! Tyle! dodał Krzysztof Cugowski.

d2hb6yi

Odcinek wygrał Danzel. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2hb6yi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hb6yi