TVP3 Opole wypowiada umowy instytucjom, które poparły Strajk Kobiet

Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole
Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole
Źródło zdjęć: © opole.tvp.pl

02.11.2020 12:30, aktual.: 01.03.2022 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opolski oddział TVP zawiesił współpracę z miejskimi instytucjami kultury, które otwarcie wsparły Strajk Kobiet. Jak podkreślił dyrektor stacji, zdecydował się na to "z uwagi na tak ostre zaangażowanie instytucji kultury w spór polityczny".

Strajk Kobiet po wyroku TK ws. aborcji w związku ze stwierdzeniem uszkodzenia płodu nie odpuszcza. Od ponad tygodnia tłumy wychodzą na ulice polskich miasta i protestują. Otrzymują wsparcie od gwiazd muzyki, filmu, sportu, ale też instytucji kulturowych. Z zaangażowania tych ostatnich nie jest zadowolony Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole.

W związku z tym postanowił zawiesić współpracę z trzema opolskimi instytucjami kultury - Miejską Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II, Galerią Sztuki Współczesnej i Teatrem im. Jana Kochanowskiego.

Gwiazdy wspierają protesty kobiet

"Z uwagi na tak ostre zaangażowanie instytucji kultury w spór polityczny zdecydowałem o zawieszeniu współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II i Galerią Sztuki Współczesnej. Wycofane zostały wszystkie patronaty medialne TVP3 Opole nad imprezami MBP i GSW" - czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Dzień po informacji o bibliotece i galerii Magdziarz potwierdził, że stacja zawiesza też współpracę z teatrem. Zdaniem TVP instytucja zajmuje się polityką, a nie kulturą, więc chce działać konsekwentnie.

Strajk Kobiet popiera m.in. prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. "Te strajki są bardzo ważne! Walka toczy się nie tylko o Prawa Kobiet, ale po prostu o Wolną i Demokratyczną Polskę" - apelował.

Magdziarz jest dyrektorem opolskiego oddziału TVP od wiosny 2017 r.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także