Trwa ładowanie...

TVP2 jesienią: "Paradoks", program Manna i nowy układ ramówki

Share
TVP2 jesienią: "Paradoks", program Manna i nowy układ ramówkiŹródło: AKPA
d3sfoem

Nowościami jesiennej ramówki TVP2 będą: serial „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej oraz nowy program Wojciecha Manna. Stacja porządkuje pasmo z serialami, ale nie będzie ostatniej serii „Dr. House”.

- Zmiany i nowości, które wprowadziliśmy do jesiennej ramówki są bezpośrednią reakcją na sugestie i prośby, które otrzymujemy od naszych widzów - mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2. - Nowością będzie nowa produkcja TVP2 zatytułowana „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej. To również odpowiedź na głosy naszych widzów, którzy deklarowali, że chętnie widzieliby w Dwójce nowoczesny, polski serial kryminalno-sensacyjny, nawiązujący do najlepszych zachodnich i skandynawskich wyznaczników tego gatunku - podkreśla Kapuściński.

Założeniem twórców „Paradosku” było zrobienie serialu, jak filmu kinowego. Każdy odcinek produkcji będzie inną zagadkę kryminalną, ale przez cały sezon prowadzone będzie równolegle śledztwo. W serialu pojawią się też wątki osobiste głównych bohaterów. Grają w nim Bogusław Linda, Anna Grycewicz oraz Cezary Łukaszewicz. „Paradoks” emitowany będzie w czwartki o 21.05.

Druga jesienna nowość TVP2 to program „Kocham to, co lubię” prowadzony przez Wojciecha Manna. Będzie to satyryczno-kulturalny magazyn z elementami talk-show. Jego emisję zaplanowano w niedziele o 17.20.

d3sfoem

W nowej ramówce będzie sporo przetasowań dotyczących głównie seriali.
- Postanowiliśmy wzmocnić pasmo seriali, proponując widzom nowy, przejrzysty i uporządkowany ich układ - wyjaśnia Kapuściński. Emitowane od 13 lat w TVP2 „Na dobre i na złe” przeniesione zostanie z piątku na środy 20.40, natomiast w piątki w tym paśmie nadawane będą nowe odcinki powracającej po przerwie komediowej „Rodzinki.pl”. Dodatkowy, piąty odcinek w tygodniu będą mieć „Barwy szczęścia” emisja w piątki o 20.05). Bez zmian w poniedziałki i wtorki o 20.40 będzie emitowane hitowe "M jak miłość". W niedziele o 21.15 pojawi się piąta seria „Czasu honoru”, której akcja dziać się będzie już po II wojnie światowej.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Jesienią w TVP2 nie zabraknie także programów rozrywkowych. W soboty o 20.05 widzowie będą mogli oglądać trzeci już sezon show „Bitwa na głosy”, który poprowadzą Hubert Urbański, Agnieszka Szulim i Piotr Kędzierski. Natomiast z piątku na niedziele na godz. 20.05 przeniesione zostało widowisko „Kocham Cię, Polsko!”.
Wcześniej, bo o 19.05 emitowany będzie odświeżony „Kabaretowy Klub Dwójki”. Dodatkowy skrócony odcinek „Klubu” obejrzeć będzie można w czwartki o 20.40. Miejsce to pierwotnie przeznaczone miało być dla ostatniej serii „Dr. House'a”, ale z powodu oszczędności TVP na razie nie zakupiła jej.

W soboty o 19.05 pojawiać się będzie teleturniej „Postaw na milion” prowadzony przez Łukasza Nowickiego. W dni powszednie o 18.50 oglądać będzie można program „Jeden z dziesięciu”, a w weekendy o 14.00 „Familiadę”. Nie będzie natomiast kolejnych odcinków "Tak to leciało!".

d3sfoem

W niedzielę ma antenie Dwójki nadal emitowane będą stałe pozycje kulturalne: „Kultura, głupcze” Kamila Dąbrowy (godz. 9.10), podzielony na cztery części „WOK- Wszystko o kulturze” (godz. 23.40) oraz magazyn „Kocham Kino” Grażyny Torbickiej, który zostanie odświeżony (23.05).

- Pozycje kulturalne w Dwójce to element 60-letniej tradycji TVP i jeden z wyróżników TVP2 - podkreśla Kapuściński - Chcemy do tej tradycji nawiązywać, prezentować i komentować zjawiska kulturalne we współczesnej i atrakcyjnej dla widza formie. W dzisiejszej rzeczywistości, w której kultura jest często bagatelizowana przez media, rolą Dwójki jest zapewnienie jej ważnego miejsca pośród naszych propozycji programowych.

Bez zmian w poniedziałki o 21.45 nadawany będzie program publicystyczny „Tomasz Lis na żywo”, a we wtorki - „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

W TVP2 nie zabraknie wielu pasm filmowych. We wtorki i piątki o 21.40 oglądać będzie można cykl „Kino na maksa”, w czwartki o 22.10 - „Kocham Kino”, zaś w soboty o 22.05 - „Kino relaks”. Wśród tytułów, które zobaczą widzowie, będą m.in. takie filmy jak „Blaszany bębenek”, „Matka Teresa od kotów”, „Książę Persji” czy „Pretty Woman”.

d3sfoem

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku Nowy prowadzący szybko zdobył uznanie widzów i swoich gości, których zaskakiwał nietypowymi pytaniami, na zadanie których przed nim nie zdobył się nikt inny.-+

d3sfoem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sfoem
d3sfoem