TVP1 zmieni ramówkę, by pokazać dzisiaj film "TW Bolek" o Lechu Wałęsie

TVP1 zmieni ramówkę, by pokazać dzisiaj film "TW Bolek" o Lechu Wałęsie
Źródło zdjęć: © AKPA

18.02.2016 15:15, aktual.: 18.02.2016 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu prokurator IPN wraz z policjantami zabezpieczył w domu Czesława Kiszczaka poufne dokumenty państwowe z okresu PRL-u, o których poinformowała wdowa po generale. W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński przekazał, że po oględzinach i weryfikacji dokumentów znaleziono autentyczną teczkę personalną i teczkę pracy tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: "Lech Wałęsa 'Bolek'".

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, po konferencji poinformował, że w Jedynce, wbrew wcześniejszym planom, dzisiaj o godz. 22:20 pokaże film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka "TW Bolek" z 2008 roku, opowiadający o kontaktach Wałęsy z SB w latach 70. Po dokumencie zostanie pokazana dyskusja historyków na ten temat. Pierwotnie miał zostać wyemitowany program publicystyczny i film "Widmo".

Obraz
© (fot. Twitter)

Miesiąc temu Lech Wałęsa poprosił IPN o zorganizowanie publicznej debaty na temat informacji o jego współpracy z SB, na początku lutego się jednak z tego wycofał.

- IPN w moim przypadku w sprawie rzekomej mojej współpracy z SB wyjaśnienia wykonał niewłaściwie, nieuczciwie, niedbale. Właściwie wykonał to na spreparowanych, przygotowanych materiałach przez SB. SB zniszczyło w moim przypadku blisko 100 opasłych tomów, zostawiając przygotowanych fachowo kilka karteluszek. Jednocześnie IPN dopuścił nieodpowiedzialnych, niefachowych ludzi do wyciągania i publikowania kłamliwych oskarżeń i pomówień - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl uzasadnienie byłego prezydenta.

Telewizja Polska poinformowała, że jest gotowa zorganizować i transmitować taką dyskusję.

- W imieniu Prezesa Jacka Kurskiego zaproponowałem Panu Prezydentowi Lechowi Wałęsie udział w debacie ws. "Bolka" 16 lub 23 lutego w TVP1. Otrzymaliśmy odpowiedź, że w obydwu proponowanych terminach "kalendarz LW jest zajęty" -poinformował w ubiegłą sobotę Jan Pawlicki, dyrektor stacji.

Dodał również, że propozycja debaty jest nadal aktualna i TVP1 czeka na decyzję byłego prezydenta. Lech Wałęsa do 27 lutego przebywa za granicą.

Obraz
© (fot. AKPA)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także