Trwa ładowanie...
28-10-2016 17:22

TVP1 szykuje kolejne zmiany

Nowy program, który zastąpi w TVP1 "Świat się kręci”, ma trafić na antenę na początku przyszłego roku i będzie emitowany zaraz po "Teleexpressie”. To jednak niejedyna zmiana, jaka zajdzie w ramówce stacji. Prezes chce, by przed "Wiadomościami” zamiast tureckiego serialu pojawiły się polskie seriale familijne.

Share
TVP1 szykuje kolejne zmianyŹródło: newspix.pl
d1b5thl

Po zniknięciu z anteny programu "Świat się kręci”, TVP1 zapowiadało, że wkrótce na antenie stacji pojawi się nowa produkcja, zatytułowana "Co słychać, Polsko”. Gospodyniami miały zostać Anna Popek i Paulina Chylewska. Start programu przesunięto jednak na przyszły rok. Prezes TVP tłumaczy portalowi Wirtualnemedia, że cały czas trwają nad nim prace.
- To byłby program z szybką publicystyką, który miesza różne gatunki i tematy, w tym lifestylowe, rozrywkowe, kulturowe i cywilizacyjne. Prowadzącymi tego formatu, jeśli go dopracujemy i wejdzie na antenę, byłaby na zmianę kobieta i mężczyzna – powiedział Jacek Kurski.

To nie jedyne zmiany, jakie mają zajść w ramówce TVP1. Prezes stacji chce, by przed "Wiadomościami", zamiast tureckich seriali, były emitowane rodzime produkcje familijne.
- Marzą mi się dwa seriale familijne w Jedynce, przed głównym wydaniem "Wiadomości”. Odcinki trwające około 20-25 minut, emitowane od poniedziałku do środy oraz w czwartki i piątki. Chciałbym, żeby wystartowały we wrześniu przyszłego roku - zdradził Kurski.

Pod koniec września Telewizja Polska wybrała 11 projektów scenariuszy seriali, m.in. obyczajowych i telenowel, więc możemy spodziewać się całkowicie nowych propozycji. W rachubę wchodzi też przeniesienie do TVP1 "Rodzinki.pl”.
_- Zwielokrotnienie "Rodzinki.pl”, to jeden z wariantów, które analizujemy. Producenci są gotowi realizować więcej odcinków tygodniowo. Innym pomysłem jest polski scripted-docu _- dodał prezes w rozmowie z Wirualenemedia.pl.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną East News
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: East News
Agata Młynarska, Maciej Kurzajewski, program "Świat się kręci" AKPA
Agata Młynarska, Maciej Kurzajewski, program "Świat się kręci" Źródło: AKPA
d1b5thl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b5thl
d1b5thl