Trwa ładowanie...

TVP zmieni dotychczasowy format festiwalu. Wystąpią gwiazdy YouTube?

Prezes TVP porozumiał się z władzami Kielc. Wspólnie ustalili, że zorganizują serię koncertów w amfiteatrze "Kadzielnia". Przy okazji zaznaczyli, że nowy format ruszy w 2018 r. i da szansę mniej znanym artystom.

Share
TVP zmieni dotychczasowy format festiwalu. Wystąpią gwiazdy YouTube?Źródło: East News
d12626z

W kieleckim amfiteatrze "Kadzielnia" organizowana będzie coroczna impreza, która z czasem powinna stać się festiwalem. Prezes TVP oświadczył, iż zamierza zmienić dotychczasowy format festiwalu i dać szansę mniej znanym artystom. - Chcemy, żeby Kielce były miejscem, gdzie będzie można pokazać artystów mających miliony odsłon na YouTube czy w serwisie Spotify. Jest pewna sfera nie pokazywanej do tej pory polskiej muzyki - zapewniał Kurski. Prezes TVP dodając, że "festiwal, żeby był poważny, wymaga czasu i dopracowania. Ten czas sobie dajemy, zaczynamy pracę".

Organizacja koncertu dopiero w 2018 roku daje prezesowi Kurskiemu wiele czasu na podjęcie decyzji dotyczących doboru artystów. Jego deklaracja o zaangażowaniu gwiazd YouTube'a i mniej znanych artystów daje jednak do myślenia i rodzi spekulacje.

Telewizja Polska o ustaleniach z władzami Kielc poinformowała w oficjalnym oświadczeniu:
"Stworzenie nowej, cyklicznej imprezy, która nie będzie konkurencją dla Opola, zapowiedział Prezes TVP Jacek Kurski i Prezydent Kielc Wojciech Lubawski na konferencji prasowej, jaka odbyła się we wtorek w Kielcach.

d12626z

(…) Nowa impreza ma być wizytówką nowej polskiej muzyki z gatunku hip-hop, R&B, pop alternatywny, new soul, new jazz, ma także uzupełniać ofertę polskiej muzyki pop. Mają w niej występować zarówno znani wykonawcy, jak i artyści, którzy nie są obecni w głównym obiegu, lecz są gwiazdami nowych mediów i najpopularniejszych serwisów muzycznych.

Przedstawiciele TVP i Kielc podkreślili, że nowe wydarzenie muzyczne nie zajmie miejsca opolskiego festiwalu.
– Liczę, że ten piękny amfiteatr będzie się wypełniał do ostatniego miejsca – powiedział Prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Postaramy się wykorzystać tę okazję, nie tworząc konkurencji dla Opola. Będziemy kibicować, aby Opole dalej istniało. – dodał Wojciech Lubawski.
Prezes TVP i Prezydent Kielc zaznaczyli również, że, aby festiwal mógł stać się poważną i długofalową imprezą, wymaga czasu. Pierwsza, pełna edycja wydarzenia jest planowana na przyszły rok" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Centrum Informacji TVP.

Kto Waszym zdaniem powinien wystąpić na Festiwalu Polskiej Piosenki?

d12626z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12626z
d12626z