Kurski o Sylwestrze w TVP. "Nie można bez niego żyć"

Jacek Kurski zapowiada hucznego Sylwestra Marzeń
Jacek Kurski zapowiada hucznego Sylwestra Marzeń
Źródło zdjęć: © AKPA

20.12.2020 13:51, aktual.: 02.03.2022 22:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP nie poddaje się marazmowi związanemu z pandemią i organizuje Sylwestra z rozmachem. Co prawda bez publiczności, ale nie w studiu, a w plenerze – z pełną pompą. Znamy już szczegóły imprezy.

Podczas gdy, w związku z zaostrzonym obostrzeniami, władze miast rezygnują z organizacji hucznych sylwestrów plenerowych, z pomysłu koncertu wycofuje się TVN, a Polsat decyduje się organizować imprezę w studiu, TVP nie ugina się i nie zmienia planów. Sylwester Marzeń tradycyjnie się odbędzie. Z tą różnicą, że tym razem bez udziału publiczności i nie, jak zazwyczaj, w Zakopanem, ale na Mazurach, w amfiteatrze w Ostródzie.

Choć decyzja może dziwić, prezes TVP uzasadnił ją podczas emitowanej w telewizji publicznej konferencji sylwestrowej. Według niego noworoczna impreza… zwyczajnie nie mogła się nie odbyć.

- Tegoroczny Sylwester Marzeń w Telewizji Polskiej to jest coś jak prąd, jak gaz, jak woda, po prostu jesteśmy medium dostarczanym do każdego domu w Polsce. Jak jedzenie, jak powietrze. Nie można żyć bez Sylwestra Marzeń – stwierdził Kurski, zaznaczając, że dostarczenie rozrywki widzom zwłaszcza w czasie, kiedy nie mogą wychodzić z domów, jest dla TVP szczególnie ważne.

Odniósł się także do decyzji konkurencyjnych stacji. - Chciałbym uroczyście zadeklarować w imieniu Telewizji Polskiej, że TVP, jeżeli Polsat czy TVN zrezygnowałyby z organizacji swojego sylwestra, za darmo udostępni sygnał Sylwestra Marzeń dla komercyjnych, wielkich telewizji – zapowiedział.

Podczas konferencji prowadzący odkryli wszystkie karty i ujawnili zaproszonych na imprezę wykonawców. Na scenie amfiteatru pojawią się młode gwiazdy stacji: Roksana Węgiel i Viki Gabor. Będą towarzyszyć całej plejadzie artystów, takich jak Helena Vondráčková i Marcin Miller, zespoły Boys, Milano i Defis, Zenek Martyniuk z grupą Akcent, Cleo, Zakopower i Golec uOrkiestra. Będą też zagraniczne gwiazdy - Thomas Anders z Modern Talking oraz Francesco Napoli.

Koncert poprowadzą Izabella Krzan, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Norbi. Sylwestrowa zabawa ma rozpocząć się o 19.55. Będziecie oglądać?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (56)
Zobacz także