TVP upamiętni Krawczyka koncertem na żywo z publicznością. Poznaliśmy listę artystów
W najbliższą niedzielę 30 maja na antenie TVP1 zostanie zaprezentowany koncert na żywo z opolskiego amfiteatru na cześć Krzysztofa Krawczyka. Choć branża muzyczna właśnie protestuje przeciwko obostrzeniom uniemożliwiającym im granie plenerowych koncertów, niektórym artystom nie przeszkodziło to w nawiązaniu współpracy z Telewizją Polską.
24.05.2021 | aktual.: 06.03.2024 21:12
Niespełna dwa miesiące po śmierci Krzysztof Krawczyk zostanie upamiętniony podczas specjalnego koncertu "Pamiętam Ciebie z tamtych lat - The best of Krzysztof Krawczyk". Transmisja na żywo pojawi się na antenie TVP1 w niedzielę 30 maja o godz. 20.15.
Podobnie jak w przypadku koncertu sylwestrowego Telewizja Polska, pomimo obostrzeń uniemożliwiających organizację wydarzeń muzycznych zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze, zamierza zorganizować widowisko muzyczne z udziałem publiczności w amfiteatrze w Opolu.
Na scenie wystąpią: Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Halina Mlynkova, Sylwia Grzeszczak, Roxana Węgiel, Paulla, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Piotr Kupicha, Andrzej Krzywy, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski, Ras Luta, Norbi, Sławomir i Kajra, zespoły Pectus, Various Manx z Kasią Stankiewicz, grupa Gang Marcela oraz ponad 50-osobowa orkiestra pod batutą Tomasza Szymusia.
Oprócz koncertu, podczas którego artyści za pomocą wizualizacji Telewizji Polskiej będą śpiewać z Krzysztofem Krawczykiem, zostaną przypomniane też archiwalne materiały z udziałem zmarłego muzyka.
Przypomnijmy, że od kilku dni trwa protest przedstawicieli branży muzycznej wobec obecnych pandemicznych obostrzeń w kraju, które nadal uniemożliwiają organizację koncertów w plenerze oraz w wielkich salach muzycznych.
"Dlaczego tylko koncerty mają pozostać zamknięte!? Dlaczego grupy muzyczne mają zakaz działalności, w przeciwieństwie do grup cyrkowych, sportowych i wszystkich innych? (...) Żądamy elementarnej sprawiedliwości – uwolnienia koncertów i możliwości ich realizacji od 29 maja. Dziesiątki innych branż i obszarów życia społecznego, w ostatnim czasie powróciły już do funkcjonowania – branża muzyczna oczekuje równości wobec prawa" - napisano w liście otwartym, pod którym oprócz instytucji tj. Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych, Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich, Związek Zawodowy Muzyków RP, Polska Izba Techniki Estradowej podpisali się również m.in. Smolik, Artur Rojek, Kasia Nosowska, Kayah i Dawid Podsiadło.