TVP tłumaczy, dlaczego "Polacy stawiają na PiS". Dostało się Tuskowi

"Wiadomości", 22.04.2023
"Wiadomości", 22.04.2023
Źródło zdjęć: © TVP

22.04.2023 23:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotnim (22.04) wydaniu "Wiadomości" tematem numer jeden były sukcesy partii władzy i wizja świetlanej przyszłości pod rządami PiS. Przytoczono w sumie wyniki trzech sondaży korzystnych dla partii Jarosława Kaczyńskiego, w tym ten świadczący o potencjalnie miażdżącej przewadze nad opozycją w wyborach. Tradycyjnie dostało się też Tuskowi, którym tym razem był krytykowany m.in. za to, że nie chce przyjść do studia TVP na rozmowę.

- Gdyby wybory odbywały się w ten weekend, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, a do Sejmu weszłyby tylko cztery partie. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS - mówiła Marta Kielczyk. Prezenterka "Wiadomości" skomentowała wyniki, które dają PiS-owi 36-procentowe poparcie, podczas gdy Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć tylko na co piąty głos.

Wcześniej "Wiadomości" pokazały sondaż poparcia na wsi, gdzie PiS może dziś liczyć na 46 proc. głosów. Było to częścią reportażu pod wymownym tytułem "Konkrety Kaczyńskiego dla polskiej wsi".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z kolei Konrad Wąż w swoim materiale pt. "Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość" skupił się tradycyjnie na krytykowaniu Donalda Tuska. Po raz kolejny "Wiadomości" przypomniały swoim widzom niedotrzymane obietnice byłego premiera. Była też sonda uliczna, w której każdy przechodzień wypowiadał się zgodnie z tezą ("Tusk to oszust" itp.). Reporter "Wiadomości" poskarżył się także na "próbę cenzury", gdyż Tusk nie chciał się wypowiadać do kamery TVP.

- Tusk obiecywał, że będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Na pytania dziennikarzy Telewizji Polskiej odpowiadać jednak nie chce - usłyszeli widzowie "Wiadomości". - Tusk odrzucił też 67 zaproszeń do studia TVP - dodał Konrad Wąż.

"Wiadomości", 22.04.2023
"Wiadomości", 22.04.2023© TVP

- Ta sprzeczna z fundamentalną dla demokracji wolnością słowa próba cenzury zostanie zapewne rozliczona przez wyborców - skwitował reporter "Wiadomości", nawiązując do tytułu swojego materiału: "Polacy stawiają na Prawo i Sprawiedliwość".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" awanturujemy się o "Awanturę" na Netfliksie, załamujemy ręce nad przedziwną zmianą w HBO Max, a także rozmawiamy o największym serialowym szoku 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także