Trwa ładowanie...

Tak ostro jeszcze nie było. TVP w mocnych słowach o Telekamerach

Telekamery 2021 już za nami. Wyniki nie spodobały się jednak Telewizji Polskiej, która skrytykowała zwycięzców. Zdaniem stacji to "kpina z widzów i karykatura rynku". Stacja opublikowała oświadczenie na swojej stronie.

Share
Telewizja Polska nie zgadza się z wynikami plebiscytu Telekamer 2021
Telewizja Polska nie zgadza się z wynikami plebiscytu Telekamer 2021Źródło: AKPA, Fot: Piętka Mieszko
d377aec

Telekamery 2021 odbyły się w środę wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie. Wydarzenie poprowadzili Katarzyna Zielińska oraz Kacper Kuszewski, którzy od samego początku wydarzenia zapewniali, że impreza jest organizowana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, a wszyscy zgromadzeni przeszli test na obecność koronawirusa.

Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Maciej Stuhr, który otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora i Małgorzata Socha, która wygrała nagrodę dla najlepszej aktorki. W kategorii "najlepszy serial" nagrodzono "BrzydUlę", a wygrana za najlepszy program rozrywkowy poleciała do produkcji "Nasz nowy dom".

d377aec

Statuetkę otrzymali także Przemek Kossakowski, Piotr Kraśko, Bartek Jędrzejak, Cleo i Jerzy Mielewski. Wyniki nie spodobały się jednak Telewizji Polskiej, która wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że "wyniki różnią się rażąco od faktycznych codziennych wyborów milionów widzów telewizji linearnej" - czytamy na stronie "Centruminformacji.tvp.pl".

Telekamery 2021. TVP nie zgadza się z wynikami plebiscytu

- O wyborach tych (dokonywanych przez widzów) świadczą oficjalne wyniki oglądalności telewizji za 2020 r. mierzone zarówno w standardzie MOR jak i AGB Nielsen - dodano. TVP podało również, że w plebiscycie należało pokazać "faktyczne preferencje widzów wyrażone całorocznymi wynikami oglądalności stacji telewizyjnych". - Jeśli jego wyniki stają w wyraźnej sprzeczności z wynikami oglądalności, to plebiscyt taki staje się niewiarygodny i bezwartościowystwierdziła Telewizja Polska w oświadczeniu.

Stacja ma także wątpliwości co do wygranej Macieja Stuhra i Małgorzaty Sochy. TVP nominowała w tej kategorii Jana Wieczorkowskiego z serialu "Stulecie Winnych", który, zdaniem stacji, oglądało ok. 3 mln osób, a pierwszy odcinek 3,5 mln.

d377aec

- Telekamera przypadła jednak Maciejowi Stuhrowi z serialu „Szadź”, który w TVN oglądało 1,2 mln widzów. Nominowane przez TVP aktorki Weronika Humaj z serialu „Stulecie Winnych” (3 mln) oraz Anna Karczmarczyk z serialu „Ludzie i bogowie” (2,5 mln) również nie dostały Telekamery, która powędrowała do Małgorzaty Sochy z serialu „Brzydula 2” TVN z widownią, uwaga to nie żart... 534 tys. widzów - czytamy w oświadczeniu Telewizji Polskiej.

Zobacz także: Nie tylko Stuhr. Kto jeszcze myśli o emigracji lub już się na nią zdecydował?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d377aec

Podziel się opinią

Share
d377aec
d377aec